Jest pozwolenie na użytkowanie budynku przy Lazurowej 166A


2018.05.23
Autor: Urbanity.pl
NC Investment uzyskało pozwolenie na użytkowanie dla budynku mieszkalnego przy ulicy Lazurowej 166A w Warszawie, na działce o powierzchni 1 150 metrów kwadratowych.

Lazurowa 166A to budynek w stylu modernistycznym, w którym znajdują się 32 mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 25,9 do 73,6 mkw. Obiekt stanowi zwartą bryłę na planie litery L. W budynku pozostało już tylko jedno wolne mieszkanie objęte umową rezerwacyjną.

Inwestycja została oddana do użytku z opóźniem, które jak podaje deweloper, wynikło na skutek zmian na rynku wykonawczym w roku 2017 i problemów finansowych wielu firm wykonawczych

Oddajemy Lazurową 166A z dziewięciomiesięcznym opóźnieniem. Wobec naszych klientów wyrażam w związku z tym ubolewanie i zmuszony jestem przeprosić za winy nie naszej firmy. Ponad 98 proc. firm deweloperskich w Polsce jest uzależnionych od zewnętrznych generalnych wykonawców, którzy w takich okolicznościach godzą w dobre imię deweloperów. Nabywcy mieszkań niestety nie odróżniają tego, kto jest kim w procesie inwestycyjnym oraz kto w nim i za co odpowiada. Cokolwiek złego zrobi generalny wykonawca, nawet jeśli odwróci się na pięcie i porzuci budowę, z miejsca w powszechnym mniemaniu jest przypisywane deweloperowi. Właśnie dlatego, nauczeni doświadczeniem i obserwacjami upadłości na rynku generalnych wykonawców, niedawno powołaliśmy do życia w strukturze naszego holdingu własnego generalnego wykonawcę, czyli spółkę NC Construction SA. W zaistniałej sytuacji dla naszych klientów z Lazurowej 166A wdrożyliśmy rozwiązanie, jakiego na rynku się nie stosuje. Tylko dlatego otrzymają oni swoje mieszkania po zaledwie dziewięciomiesięcznym opóźnieniu, nie zaś po wieloletnim. Dokończenie budowy przy Lazurowej sfinansowaliśmy z dodatkowych środków własnych
powiedział: prezes holdingu NC Investment Piotr Laszkiewicz

Inne wiadomości o Lazurowa 166A, NC Investment

Komentarze


  • jm
    Gość
    2018-05-24 08:07:05
    Pan prezes popełnił 2 błędy. Po pierwsze podaje nieprawdę, że na rynku nie stosuje się rozwiązań gdzie GW działa w jednej grupie z deweloperem. Stosuje się i to niemało - i jest nawet taki deweloper w okolicach Lazurowej.
    Po drugie, pouczanie klienta, że nie odróżnia GW od dewelopera jest co najmniej niestosowne. Klient umowę ma z deweloperem, a nie z GW, więc od niego wymaga wywiązania się z umowy. Jeśli pan prezes tego nie rozumie to może czas zająć się czym innym. Chyba, że jak pan prezes kupuje samochód, wpłaca całą kwotę z góry dealerowi, a samochodu na czas nie dostaje to pretensje kieruje nie do dealera tylko śledzi łańcuch dostawy i pretensje adresuje do fabryki, importera czy logistyki. To gratuluję.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.