Nowy gmach Wydziału Psychologii UW na Ochocie otwarty. To jedno z najnowocześniejszych miejsc akademickich w Polsce
Uniwersytet Warszawski otworzył nowoczesny gmach Wydziału Psychologii na Ochocie z nowoczesną przestrzenią dydaktyczną, badawczą i rekreacyjną. Budynek wyposażony jest w taras widokowy, ogród na dachu i aulę na ponad 380 osób.
Uniwersytet Warszawski wzbogacił się o nową siedzibę Wydziału Psychologii przy ul. Banacha. Sześciopiętrowy budynek o powierzchni prawie 26,6 tys. m² mieści aulę dla ponad 380 osób, laboratoria, sale dydaktyczne, przestrzenie do pracy grupowej oraz strefy dla studentów i doktorantów. Z obiektu korzystać będzie około 2 tys. osób, a jego zwieńczeniem jest ogród na dachu i taras widokowy z panoramą stolicy.
Nowoczesny gmach Wydziału Psychologii na Ochocie, fot. uw.edu.pl
Nowy gmach stał się częścią kampusu Ochota i zarazem jednym z kluczowych elementów Programu Wieloletniego „Uniwersytet Warszawski 2016–2027”. Jego budowa pochłonęła ponad 201 mln zł. To drugi co do wielkości obiekt powstały w ramach tego planu rozwoju uczelni. Pierwsze zajęcia w nowoczesnych wnętrzach rozpoczną się w październiku.
W środku znalazło się 30 sal dydaktycznych, w tym wykładowe, seminaryjne i komputerowe, a także moduły badawcze, biblioteka oraz strefa dla doktorantów. Aula podzielona na dwa poziomy pomieści ponad 380 osób. Do dyspozycji społeczności akademickiej oddano również pomieszczenia samorządu, pokoje biurowe, a także przestrzenie techniczne.
Nowoczesny gmach Wydziału Psychologii na Ochocie, fot. uw.edu.pl
Na parterze ulokowano wielofunkcyjną strefę, która umożliwi organizację konferencji, wystaw i wydarzeń naukowych. W budynku przewidziano też kawiarnię i lokal gastronomiczny. Zielony ogród na najwyższej kondygnacji oraz taras widokowy na piątym piętrze zapewnią dodatkową przestrzeń do odpoczynku.
Nowoczesny gmach Wydziału Psychologii na Ochocie, fot. uw.edu.pl
Inwestycja powstała z myślą o dostępności i komforcie użytkowników. W projekcie uwzględniono potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Obiekt wyposażono w bezprogowe przejścia, pętle indukcyjne i rozwiązania ułatwiające orientację przestrzenną. Nie zabrakło również technologii proekologicznych, takich jak energooszczędne instalacje czy wykorzystanie wody deszczowej do pielęgnacji zieleni.
Podziemny parking pomieści 139 samochodów, z czego część miejsc ma ładowarki dla pojazdów elektrycznych. Do dyspozycji rowerzystów przygotowano 80 stanowisk. W otoczeniu gmachu powstała także strefa rekreacyjna z zielenią i miejscami do odpoczynku.
Nowy budynek zaprojektowała pracownia Projekt Praga wraz z Piotrem Bujnowskim Architektem, a główną projektantką była Karolina Tunajek. Generalnym wykonawcą została firma Mostostal Warszawa S.A., a funkcję inwestora zastępczego pełniła spółka Portico Project Management. Budowa rozpoczęła się w maju 2021 roku i zakończyła w sierpniu 2025 roku.
Uniwersytet Warszawski wzbogacił się o nową siedzibę Wydziału Psychologii przy ul. Banacha. Sześciopiętrowy budynek o powierzchni prawie 26,6 tys. m² mieści aulę dla ponad 380 osób, laboratoria, sale dydaktyczne, przestrzenie do pracy grupowej oraz strefy dla studentów i doktorantów. Z obiektu korzystać będzie około 2 tys. osób, a jego zwieńczeniem jest ogród na dachu i taras widokowy z panoramą stolicy.
Nowoczesny gmach Wydziału Psychologii na Ochocie, fot. uw.edu.pl
W środku znalazło się 30 sal dydaktycznych, w tym wykładowe, seminaryjne i komputerowe, a także moduły badawcze, biblioteka oraz strefa dla doktorantów. Aula podzielona na dwa poziomy pomieści ponad 380 osób. Do dyspozycji społeczności akademickiej oddano również pomieszczenia samorządu, pokoje biurowe, a także przestrzenie techniczne.
Nowoczesny gmach Wydziału Psychologii na Ochocie, fot. uw.edu.pl
Nowoczesny gmach Wydziału Psychologii na Ochocie, fot. uw.edu.pl
Inwestycja powstała z myślą o dostępności i komforcie użytkowników. W projekcie uwzględniono potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Obiekt wyposażono w bezprogowe przejścia, pętle indukcyjne i rozwiązania ułatwiające orientację przestrzenną. Nie zabrakło również technologii proekologicznych, takich jak energooszczędne instalacje czy wykorzystanie wody deszczowej do pielęgnacji zieleni.
Nowy budynek zaprojektowała pracownia Projekt Praga wraz z Piotrem Bujnowskim Architektem, a główną projektantką była Karolina Tunajek. Generalnym wykonawcą została firma Mostostal Warszawa S.A., a funkcję inwestora zastępczego pełniła spółka Portico Project Management. Budowa rozpoczęła się w maju 2021 roku i zakończyła w sierpniu 2025 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra