Biurowiec Vector+ walczy o certyfikat BREEAM

2017.07.19

Inwestor powstającego w Warszawie biurowca Vector+ rozpoczął proces certyfikacji BREEAM International New Construction 2016 na poziomie Very Good. Budynek, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu alei Prymasa Tysiąclecia i ulicy Obozowej powstanie na przełomie 2018/2019.

Vector+ będzie nowoczesnym biurowcem o powierzchni najmu na poziomie 13 500 metrów kwadratowych. Inwestycja powstaje na działce przy skrzyżowaniu alei Prymasa Tysiąclecia i ulicy Obozowej w Warszawie.

Spółka City Level, jako inwestor budynku, rozpoczęła proces certyfikacji BREEAM International New Construction 2016 na poziomie Very Good, który potwierdzić ma wysoką jakość komfortu i zdrowia w środowisku pracy.

W Vector+ wprowadzone będą również liczne zaawansowane rozwiązania zapewniające uzyskanie znaczących oszczędności w zużyciu energii. Poszczególne instalacje zostaną podłączone do centralnego systemu zarządzania budynkiem (tzw. BMS). Pozwoli to na automatyczne odczytywanie i sterowanie parametrami odpowiadającymi za codzienny komfort użytkowania, co usprawni ograniczenie nadmiernego zużywania energii elektrycznej. Do wykończenia budynku zaprojektowano elementy podwyższające jego trwałość. W procesie certyfikacji inwestycji pomaga firma JW+A.

Przed biurowcem powstać ma patio uzupełnione elementami małej architektury i specjalną rzeźbą. W budynku znajdą się również pomieszczenia handlowo-usługowe o powierzchni 600 mkw. z restauracją i letnim ogródkiem. Na łączniku pomiędzy dwiema wieżami znajdzie się dodatkowo zielony taras.

Inwestor nie zapomniał także o rowerzystach, dla których przewidziano szatnie, parkingi, prysznice oraz stacje naprawy rowerów.

Generalnym wykonawcą biurowca Vector+ jest firma MALBUD1. Komercjalizacją budynku zajmuje się firma Colliers International. Projekt architektoniczny Vector+ jest dziełem renomowanej pracowni JSK Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec Vector+, JSK Architekci, Colliers International Poland, Mal-Bud-1

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.