W Wieliczce powstaje Zakład Uzdatniania Wody


2019.04.02
Autor: Urbanity.pl
Przy ulicy Winnickiej w Wieliczce trwa budowa Zakładu Uzdatniania Wody, którego koszt wynosi 17 mln zł. Prace budowlane ruszyły w grudniu 2018 roku.

Na osiedlu Bogucice przy ul. Winnickiej powstaje Zakład Uzdatniania Wody, którego projekt zagospodarowania terenu i architektury przygotowało biuro Urba Architects we współpracy z firmą Zapart-Projekt. Inwestycja składa się z budynku biurowego, budynku technologicznego oraz zbiorników wody czystej wraz z komorą zasuw.

Podstawową funkcją zakładu jest tzw. obróbka surowej wody, czyli oczyszczanie wód podziemnych celem wprowadzenia ich do sieci wodociągowych. W biurowcu o powierzchni 950 mkw., znajdą się sale konferencyjne oraz ergonomiczna powierzchnia do pracy. W przyszłości w budynku znajdą się wszystkie działy administracyjne Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce.

Obecnie na budowie Zakładu Uzdatniania Wody trwa realizacja stanu surowego budynków. Budowa tej części inwestycji potrwa do połowy 2020 roku. Cały projekt, który zakłada m.in. budowę sieci kanalizacyjnej, przepompowni i studni głębinowych potrwa do 2023 roku.

Inne wiadomości o Zakład Uzdatniania Wody, Urba Architects, Zapart-Projekt

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.