W Wieliczce powstaje Zakład Uzdatniania Wody
Przy ulicy Winnickiej w Wieliczce trwa budowa Zakładu Uzdatniania Wody, którego koszt wynosi 17 mln zł. Prace budowlane ruszyły w grudniu 2018 roku.
Na osiedlu Bogucice przy ul. Winnickiej powstaje Zakład Uzdatniania Wody, którego projekt zagospodarowania terenu i architektury przygotowało biuro Urba Architects we współpracy z firmą Zapart-Projekt. Inwestycja składa się z budynku biurowego, budynku technologicznego oraz zbiorników wody czystej wraz z komorą zasuw.
Podstawową funkcją zakładu jest tzw. obróbka surowej wody, czyli oczyszczanie wód podziemnych celem wprowadzenia ich do sieci wodociągowych. W biurowcu o powierzchni 950 mkw., znajdą się sale konferencyjne oraz ergonomiczna powierzchnia do pracy. W przyszłości w budynku znajdą się wszystkie działy administracyjne Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce.
Obecnie na budowie Zakładu Uzdatniania Wody trwa realizacja stanu surowego budynków. Budowa tej części inwestycji potrwa do połowy 2020 roku. Cały projekt, który zakłada m.in. budowę sieci kanalizacyjnej, przepompowni i studni głębinowych potrwa do 2023 roku.
Na osiedlu Bogucice przy ul. Winnickiej powstaje Zakład Uzdatniania Wody, którego projekt zagospodarowania terenu i architektury przygotowało biuro Urba Architects we współpracy z firmą Zapart-Projekt. Inwestycja składa się z budynku biurowego, budynku technologicznego oraz zbiorników wody czystej wraz z komorą zasuw.
Obecnie na budowie Zakładu Uzdatniania Wody trwa realizacja stanu surowego budynków. Budowa tej części inwestycji potrwa do połowy 2020 roku. Cały projekt, który zakłada m.in. budowę sieci kanalizacyjnej, przepompowni i studni głębinowych potrwa do 2023 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra