Właśnie otwarto pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda


2015.10.14
Autor: Urbanity.pl
W Krakowie-Prokocimiu, na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, właśnie otwarto pierwszy w Polsce dom dla rodzin hospitalizowanych dzieci.

Dom Ronalda McDonalda, którego zadaniem jest zapewnienie wsparcia i ciepła rodzicom długo leczonych dzieci to nowoczesny budynek, który powstał z inicjatywy Fundacji Ronalda McDonalda i przy zaangażowaniu wielu przyjaciół Fundacji. Bezpłatny hotel, zlokalizowany w pobliżu krakowskiego szpitala, otwarto 14 października.

Dom liczy ok. 1250 mkw i mieści w sobie 20 pokoi, w tym dwa apartamenty dla rodzin niepełnosprawnych, kuchnię, jadalnię, pralnię oraz ogród. To funkcjonalny budynek, w którym z pomocą partnera, marki ISOVER, zrealizowano szereg nowoczesnych rozwiązań gwarantujących ciepło i - co było dla Fundacji również bardzo ważne - zapewniono ciszę i szeroko rozumiany wysoki komfort użytkowania. Wszystkie parametry domu spełniają wymagania Warunków Technicznych, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. Projektanci zrealizowali z Fundacją budynek o niemal zerowym zużyciu energii, bo jego wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną na ogrzewanie i wentylację wynosi 70,17 kWh/(m2 rok), a więc mniej niż wymagane dla 2021 roku. Projektanci zadbali także o jak najskuteczniejszą izolację wszystkich przegród budynku.

Inne wiadomości o Bezpłatny hotel fundacji Ronalda McDonalda

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.