Nowa inwestycja o podwyższonym standardzie w Krakowie. Pierwszy taki budynek na Zabłociu
Rozpoczyna się budowa nowej inwestycji o podwyższonym standardzie firmy Chemobudowa na krakowskim Zabłociu. Przy ulicy Pana Tadeusza na terenie XIII dzielnicy Podgórze powstanie kompleks dwusegmentowego budynku mieszkalnego na ponad 100 mieszkań.
Willa Pana Tadeusza na Zabłociu to nowa inwestycja Chemobudowa w Krakowie, której budowa właśnie się rozpoczyna. Przy ulicy Pana Tadeusza na terenie XIII dzielnicy Podgórze powstanie budynek wielorodzinny składający się̨ z dwóch segmentów, każdy o 8 kondygnacjach nadziemnych, posadowionych na wspólnej jednopoziomowej hali garażowej. Łącznie na Zabłociu wybudowanych zostanie 120 mieszkań o podwyższonym standardzie.
W ofercie znajdują się mieszkania w strukturze od 2 do 5 pokoi, o średniej powierzchni 60,88 mkw. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. 103 komórki lokatorskie na kondygnacji -1 oraz na klatkach schodowych. Na poziomie -1 znajdzie się garaż samochodowy na 22 boksy garażowe i 144 miejsca postojowe. W parterze zaplanowano przestrzeń pod 8 lokali usługowych.
Krakowski kompleks to pierwsza inwestycja mieszkaniowa spółki należącej do Grupy PHN, który będzie realizowany w formule inwestycji własnej. Generalnym wykonawcą została firma Chemobudowa – Kraków S.A., natomiast za projekt architektoniczny odpowiada biuro Blok Architekci.
Inwestycja będzie pierwszym takim budynkiem mieszkalnym na Zabłociu i drugim w Krakowie, który posiadał będzie międzynarodowy standard BREEAM. Z myślą o mieszkańcach dbających o środowisko naturalne, i preferujących zdrowy styl życia przewidziano 94 miejsca postojowe dla rowerów. W części podziemnej kompleksu przewidziano możliwość zamontowania stacji ładowania samochodów elektrycznych.
Willa Pana Tadeusza na Zabłociu to nowa inwestycja Chemobudowa w Krakowie, której budowa właśnie się rozpoczyna. Przy ulicy Pana Tadeusza na terenie XIII dzielnicy Podgórze powstanie budynek wielorodzinny składający się̨ z dwóch segmentów, każdy o 8 kondygnacjach nadziemnych, posadowionych na wspólnej jednopoziomowej hali garażowej. Łącznie na Zabłociu wybudowanych zostanie 120 mieszkań o podwyższonym standardzie.
Krakowski kompleks to pierwsza inwestycja mieszkaniowa spółki należącej do Grupy PHN, który będzie realizowany w formule inwestycji własnej. Generalnym wykonawcą została firma Chemobudowa – Kraków S.A., natomiast za projekt architektoniczny odpowiada biuro Blok Architekci.
Inwestycja będzie pierwszym takim budynkiem mieszkalnym na Zabłociu i drugim w Krakowie, który posiadał będzie międzynarodowy standard BREEAM. Z myślą o mieszkańcach dbających o środowisko naturalne, i preferujących zdrowy styl życia przewidziano 94 miejsca postojowe dla rowerów. W części podziemnej kompleksu przewidziano możliwość zamontowania stacji ładowania samochodów elektrycznych.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra