W sąsiedztwie kampusu Politechniki Łódzkiej powstaje prywatny akademik


2022.08.12
Autor: Piotr Maślak
Wraz z początkiem roku akademickiego 2023/2024 oddany zostanie do użytku nowy prywatny akademik w Łodzi. Dom studencki ogólnopolskiej sieci Student Depot budowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla akademickiego oraz kampusu Politechniki Łódzkiej.

Przy ulicy Wróblewskiego 21 w Łodzi trwają zaawansowane prace budowlane nowego prywatnego akademika sieci Student Depot. Od 2015 roku funkcjonuje już inny dom studencki tej sieci zlokalizowany przy ulicy Wigury 7, który rocznie gości ponad 300 studentów. Nowa placówka będzie nieco większa.

Inwestycja w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla akademickiego oraz kampusu Politechniki Łódzkiej i zaoferuje ponad 400 miejsc zakwaterowania w pełni wyposażonych jedno- i dwuosobowych pokojach z dostępem m.in. do wspólnych stref coworkingowych, multimedialnych i siłowni. Pierwsi studenci wprowadzą się do nowego akademika jesienią 2023 roku.

W funkcjonującym już akademiku Student Depot przy Wigury, cena za jednoosobowy pokój zaczyna się od 1360 zł/miesiąc.

Sieć Student Depot, która dostępna jest w całej Polsce oferuje 3 200 miejsc zakwaterowania w siedmiu akademikach - w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Lublinie.

Właścicielem firmy są podmioty powiązane z Griffin Capital Partners oraz Kajima Student Housing Limited, zależnym od Kajima Europe i stanowiącym część Kajima Corporation z Japonii.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.