Strabag wybuduje siedzibę Ericpola w Łodzi
3 lipca br. Strabag Sp.z o.o. podpisała umowę z firmą Ericpol na budowę nowoczesnego budynku biurowego w Łodzi. Prace przygotowawcze rozpoczęły się zaraz po przekazaniu generalnemu wykonawcy placu budowy.
Zakres robót obejmuje budowę czterokondygnacyjnego biurowca o powierzchni całkowitej netto ponad 10,5 tys. mkw, z pełną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenów zielonych. Bryła budynku przypominająca kształtem nieregularną literę H składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych ze sobą przeszklonym lobby. W obu skrzydłach powstaną nowoczesne pomieszczenia biurowe, konferencyjne i socjalne dla 800 osób, a na poziomie -1 garaż dla 90 pojazdów.
Obiekt zlokalizowany będzie na ponad 3 hektarowej działce u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego w Łodzi. Historycznie teren należał do dawnego ogrodu pałacowego Scheiblera, a następnie do Basenu Olimpia. Do dzisiaj znajdują się tu pomniki przyrody objęte ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Nowy budynek zostanie wkomponowany w otaczającą go zieleń i będzie funkcjonował w oparciu o przyjazne środowisku, nowoczesne rozwiązania technologiczne w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania energii, m.in. system automatyki budynkowej (BMS), system aktywnych stropów oraz czujniki pogodowe do sterowania rolet zewnętrznych. Dominującym materiałem elewacji będzie szkło i elementy z podłużnej cegły w kolorze szarym i antracytowym.
Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to koniec 2014 r.
Zakres robót obejmuje budowę czterokondygnacyjnego biurowca o powierzchni całkowitej netto ponad 10,5 tys. mkw, z pełną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenów zielonych. Bryła budynku przypominająca kształtem nieregularną literę H składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych ze sobą przeszklonym lobby. W obu skrzydłach powstaną nowoczesne pomieszczenia biurowe, konferencyjne i socjalne dla 800 osób, a na poziomie -1 garaż dla 90 pojazdów.
Obiekt zlokalizowany będzie na ponad 3 hektarowej działce u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego w Łodzi. Historycznie teren należał do dawnego ogrodu pałacowego Scheiblera, a następnie do Basenu Olimpia. Do dzisiaj znajdują się tu pomniki przyrody objęte ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Nowy budynek zostanie wkomponowany w otaczającą go zieleń i będzie funkcjonował w oparciu o przyjazne środowisku, nowoczesne rozwiązania technologiczne w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania energii, m.in. system automatyki budynkowej (BMS), system aktywnych stropów oraz czujniki pogodowe do sterowania rolet zewnętrznych. Dominującym materiałem elewacji będzie szkło i elementy z podłużnej cegły w kolorze szarym i antracytowym.
Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to koniec 2014 r.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra