Nowe mieszkania przy Piotrkowskiej w Łodzi w trybie lex deweloper? Radni zdecydują


2022.09.14
Autor: Piotr Maślak
Rada Miejska w Łodzi na najbliższej sesji podjąć ma decyzję o ustalenie lokalizacji dla dwóch inwestycji o charakterze mieszkaniowym, które deweloperzy chcą zrealizować w trybie specustawy lex deweloper.

W środę, 14 września na sesji Rady Miasta rozpatrywane będą dwa wnioski o ustalenie lokalizacji dwóch inwestycji mieszkaniowych. Dwaj różni deweloperzy planują wybudować w Łodzi budynki dzięki specustawie lex deweloper.

Pierwsza inwestycja dotyczy budowy budynku wielorodzinnego przy ulicy Piotrkowskiej 94, chodzi o działkę w głębi podwórza za starym biurowcem, który w osobnym projekcie zostanie przebudowany. W ramach tej inicjatywy spółki Center Hotel powstanie obiekt na 120-160 mieszkań oraz dwupoziomowy parking podziemny. Przebudowane podwórze ma zostać przekształcone w ogólnodostępny pasaż z lokalami na handel, usługi lub gastronomię w parterze nowego obiektu. Pozwoliłoby to także stworzyć przejście łączące ul. Piotrkowską z nową uliczką w przebiciu łączącym ulice Tuwima i Moniuszki.

Kolejna inwestycja w trybie lex deweloper dotyczy działki przy ulicy Rzgowskiej 26/28. W miejscu po nieistniejących już budynkach tkalni, stolarni, ślusarni i składów dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych firmy W. Stolarow, powstać ma 7-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z podziemną halą garażową i wewnętrznym dziedzińcem. Za realizację inwestycji Ogrody Stolarowa odpowiada spółka JR Shooting Range, która planuje w tym etapie budowę od 135 do 405 mieszkań. W pierzei ul. Rzgowskiej stanąć miałby mniejszy budynek mieszkalny (cztery kondygnacje) z przejazdem od ul. Rzgowskiej na kondygnacji parteru prowadzącym do wnętrza terenu inwestycji. Planowany jest też niewielki obiekt usługowy do obsługi mieszkańców.

Ustalenie lokalizacji inwestycji to wymóg formalny specustawy mieszkaniowej. Samorząd lokalny nie może odrzucić wniosku, który jest zgodny z przepisami prawa.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.