Kolejny etap Art Modern w Łodzi. Perełką rewitalizacja XIX-wiecznej elektrowni zasilającej dawne zakłady włókiennicze


2022.09.08
Autor: Bartosz Motorek
Oficjalnie rozpoczęła się realizacja trzeciego etapu inwestycji Art Modern w Łodzi, w którym powstanie nowy budynek na ponad 100 mieszkań, a także zostanie zrewitalizowana stara elektrownia po maszynie parowej z ekskluzywnymi loftami.

Koncepcja osiedla Art Modern od samego początku kładzie nacisk na sztukę i funkcjonalną architekturę. Nawiązując do najlepszych praktyk modernizmu, nowy budynek III etapu ma zostać pozbawiony w całości barier architektonicznych z pełną dostępnością dla mieszkańców. Oznaczony symbolem H obiekt powstaje przy skrzyżowaniu ulic Wólczańskiej i Skrzywana.

III etap osiedla Art Modern oferuje 106 mieszkań oraz 5 lokali o charakterze handlowo-usługowym. Prawdziwą perłą inwestycji będzie budynek starej elektrowni po maszynie parowej, który właśnie przechodzi prace rewitalizacyjne. W obiekcie zaplanowano 12 ekskluzywnych loftów z wysokimi sufitami, ceglanymi ścianami, ogromnymi przeszkleniami, ogrzewaniem podłogowym czy nawet saunami w niektórych mieszkaniach. Część loftów będzie dwupoziomowa, każde z ogródkiem, balkonem lub tarasem.

W ramach prac rewitalizacyjnych zabytkowy budynek Modern Loft dostanie odnowioną, ceglaną elewację oraz przywrócony zostanie pierwotny układ okien. Budynek starej elektrowni po maszynie parowej zostanie ponadto nadbudowany o czwartą kondygnację, na której powstaną zewnętrzne tarasy.

Oferta III etapu powstała z myślą o swobodnym dostosowaniu do zmieniających się w czasie potrzeb. Wiele mieszkań niemal całkowicie pozbawiliśmy ścian konstrukcyjnych, a część z nich zakłada kilka opcji aranżacji do wyboru na etapie przedsprzedaży. Każdy może więc uczynić z mieszkania swoje małe dzieło sztuki - Anna Dratwa, Sales and Marketing Manager w OPG Property Professionals, firmie zarządzającej projektem.

Znajdujemy się w miejscu przesiąkniętym fabrykancką historią miasta. Pamiątką zachowaną po tamtych czasach jest urokliwy park kasztanowców oraz budynek starej elektrowni parowej, gdzie stworzymy stylowe lofty. Poprzez kształt kubatury oraz plan całego osiedla nawiązujemy zaś do architektury międzywojnia. Paletę barw we wnętrzach i na elewacjach „pożyczamy” od Pieta Mondriana, dekoracje klatek – z łódzkiej sztuki muralu - Michał Styś, prezes zarządu OPG Property Professionals

Trzeci etap inwestycji Art Modern zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2023 roku. Docelowo łódzki projekt zakłada budowę 374 mieszkań i 12 nowoczesnych loftów, zaadaptowanych w murach zabytkowej elektrowni zasilającej nieistniejące już zakłady przędzalniane. W południowo-zachodniej części osiedla wybudowany zostanie również parking.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.