W Łodzi powstanie kolejny wieżowiec. Jest decyzja dotycząca Piotrkowska Point


2022.10.12
Autor: Piotr Maślak
OPG Property Professionals planuje budowę wieżowca mieszkalnego przy Piotrkowskiej w centrum Łodzi, na podstawie specustawy Lex Developer, co oznacza, że niezbędna jest zgoda samorządu lokalnego. Na najbliższej sesji Rady Miasta wniosek o ustalenie lokalizacji dla inwestycji Piotrkowska Point został rozpatrzony pozytywnie.

W lipcu poznaliśmy plany firmy OPG Property Professionals dotyczące inwestycji Piotrkowska Point, która ma zostać wybudowana w miejscu biurowca Orange Plaza. Inwestor posiada już także zgodę służb konserwatorskich. Projekt realizowany jest na podstawie specustawy Lex Developer, a to oznacza, że zgodę musi wydać samorząd lokalny. Rada Miejska w Łodzi na dzisiejszej sesji rozpatrzyła pozytywnie wniosek o ustalenie lokalizacji dla inwestycji mieszkaniowej Piotrkowska Point.

Wieżowiec mieszkalny stanąć ma w miejscu biurowca Orange Plaza przy ulicy Piotrkowskiej 166/168. Projekt przygotowany przez pracownię Design Lab Group zakłada budowę 72-metrowego wysokościowca z 23 kondygnacjami naziemnymi i częścią podziemną.

Planowana inwestycja to kolejny wieżowiec, który powstać miałby w Łodzi na podstawie specustawy Lex Developer. Przy Centralu II, po drugiej stronie trasy W–Z zgodę na budowę Golden Tower otrzymali biznesmeni Piotr Misztal i Andrzej Jankowski. Z resztą projekt ich wieżowca również powstał w pracowni Design Lab Group, ma podobną wysokość, a także wygląd.

Teraz OPG Property Professionals będzie mogło rozpocząć procedurę uzyskania pozwolenia na budowę.

Komentarze


 • Jacek
  Gość
  2022-10-13 16:24:31
  Jaki wieżowiec jaki 72 metry.?? Ludzie co wy? A by używać takiej nazwy to w Europie minimum 100 m, a w stanach USA i Azji to 150 m wysokości....

 • gość
  Gość
  2022-10-14 19:46:10
  Jacek szacun...Chyba z New York piszesz?

 • Richmond
  Gość
  2022-10-15 17:54:46
  Do @Jacek
  Chyba Ci się pomyliło z "drapacz chmur".
  Wieżowiec inaczej zwany też "wysokościowce" zaczyna się od (i tutaj w zależność od agencji spec. w budownictwie) to budynek przekraczający 35-50 metrów.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.