Ghelamco składa wnioski o budowę budynków w NCŁ
Po tym, jak Ghelamco Poland wylicytowało za 85,2 mln zł działkę w Nowym Centrum Łodzi, teraz firma wystąpiła do pozwolenie na budowę dwóch pierwszych biurowców oraz podziemnej drogi - pisze "Gazeta Wyborcza".
W październiku 2016 roku, firma Ghelamco za 85,2 mln zł kupiła działkę między dworcem Łódź Fabryczna a EC1. Nieruchomość liczy ponad dwa hektary i zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, inwestor może wybudować na terenie budynki o wysokości od sześciu do ośmiu kondygnacji, czyli od 25 do 35 metrów wysokości.
Plan dopuszcza realizację na działce funkcji biurowej, usługowej, a także obiekty kulturalne, handel czy mieszkania. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą", przedstawiciel Ghelamco powiedział, że główną częścią inwestycji będą budynki o charakterze komercyjnym.
Inwestor wystąpił już o trzy pozwolenia na budowę. Pierwsze z nich dotyczy budowy biurowca z funkcją usługową o łącznej powierzchni 78 300 metrów kwadratowych. Drugi wniosek to obiekt hotelowo-biurowo-usługowego, który będzie miał powierzchnię 20 600 mkw. Oba budynki powstaną po zachodniej części działki, obok powstającej Bramy Miasta.
Za projekt inwestycji odpowiada architekt Michał Lah z pracowni PIG Architekci.
Trzeci wniosek dotyczy budowy wewnętrznej drogi podziemnej z ciągiem pieszo-jezdnym. Budowa inwestycji ruszy najprawdopodobniej pod koniec pierwszej połowy 2018 roku.
W październiku 2016 roku, firma Ghelamco za 85,2 mln zł kupiła działkę między dworcem Łódź Fabryczna a EC1. Nieruchomość liczy ponad dwa hektary i zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, inwestor może wybudować na terenie budynki o wysokości od sześciu do ośmiu kondygnacji, czyli od 25 do 35 metrów wysokości.
Inwestor wystąpił już o trzy pozwolenia na budowę. Pierwsze z nich dotyczy budowy biurowca z funkcją usługową o łącznej powierzchni 78 300 metrów kwadratowych. Drugi wniosek to obiekt hotelowo-biurowo-usługowego, który będzie miał powierzchnię 20 600 mkw. Oba budynki powstaną po zachodniej części działki, obok powstającej Bramy Miasta.
Trzeci wniosek dotyczy budowy wewnętrznej drogi podziemnej z ciągiem pieszo-jezdnym. Budowa inwestycji ruszy najprawdopodobniej pod koniec pierwszej połowy 2018 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra