Wyburzą parking w centrum Wrocławia i wybudują nowoczesny kompleks biurowców


2022.11.25
Autor: Piotr Maślak
Inwestycja o wartości ponad 350 milionów złotych zrealizowana zostanie przez firmę Echo Investment w centrum Wrocławia. Deweloper, który jest właścicielem działki przy ulicy Swobodnej, najpierw wyburzy znajdujący się na niej wielopoziomowy parking samochodowy, a następnie wybuduje nowoczesny kompleks biurowy.

Echo Investment jest właścicielem działki, na której znajduje się piętrowy parking samochodowy oraz do niedawna mieściła się tutaj stacja benzynowa, która została wcześniej zlikwidowana. Deweloper planuje realizację nowoczesnego kompleksu biurowego o łącznej wartości ponad 350 mln zł.

Niedługo rozpocząć ma się rozbiórka wielopoziomowego parkingu przy ulicy Swobodnej. W latach 2023-2025 powstanie tutaj kompleks biurowców, które zaoferują biura o najwyższym standardzie technicznym klasy A. Oferta inwestycji zostanie uzupełniona o przestrzeń handlowo-usługową. Projekt jest jeszcze na etapie prac koncepcyjnych i deweloper nie przekazuje szczegółów inwestycji.

Wiadomo, że budowa pierwszego etapu o wartości 114 mln zł rozpocząć ma się w II kwartale 2023 roku. Biurowiec ma zostać oddany do użytku w III kwartale 2024 roku. Druga faza inwestycji ruszy w trakcie realizacji pierwszego etapu i zakończy się na początku 2025 roku. Koszt to 244,3 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.