W wakacje otwarcie nowej części Wrocławskiego Parku Wodnego

2020.05.22

Jeszcze w nadchodzące wakacje będzie można skorzystać z rozbudowanej oferty Aquaparku Wrocław.

Prace nad rozbudową wrocławskiego Aquaparku rozpoczęły się wraz z początkiem bieżącego roku. Za niespełna dwa miesiące zakończy się realizacja dwóch basenów zewnętrznych, nowych miejsc parkingowych raz z dodatkowymi szatniami i budynkami. Otwarcie nowej części Aquaparku zaplanowano w najbliższe wakacje.

Nowa część parku wodnego mieści się na terenie graniczącym z ulicą Petrusewicza od strony północnej i ze Wzgórzem Andersa od zachodniej. Powstają tam dwa nowe baseny wraz z osobnym wejściem do budynku Aquaparku.

Pierwsza niecka o powierzchni 425 metrów kwadratowych i głębokości 1,2 m będzie miała charakter rekreacyjny, natomiast druga o powierzchni 82 mkw. i głębokości 0,4 m zaplanowana została jako brodzik dla dzieci wraz z zjeżdżalnią. Baseny będą miały specjalne wózki inwalidzkie oraz dźwigi dla osób niepełnosprawnych.

Rozbudowany Aquapark Wrocław to również nowe budynki, w których mieściły się będą szatnie koedukacyjne, kabiny do przebierania, pomieszczenie dla matki z dzieckiem, natryski i toalety oraz hala filtrów i zbiorniki przelewowe. Pojawią się także dwa nowe stanowiska kasowe oraz powiększony parking samochodowy przy ulicy Petrusewicza na dodatkowe 200 stanowisk. Więcej zieleni pojawi się także w strefie plażowej.

Koszt rozbudowy wrocławskiego Aquaparku wynosi 11 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Wrocławski Park Wodny

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.