Rusza realizacja "Central Parku" we Wrocławiu. Zobacz wizualizacje Parku Mieszczańskiego


2023.01.13
Autor: Bartosz Motorek
Na powojskowym terenie na Kępie Mieszczańskiej powstanie nowy centralny park Wrocławia pod nazwą Park Mieszczański. Miasto przystępuje właśnie do pierwszych prac nad realizacją inwestycji w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował na łamach mediów społecznościowych o rozpoczęciu realizacji nowego centralnego parku na Kępie Mieszczańskiej. Inwestycja powstać ma zgodnie z wybranymi we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim projektami z lat 2020-2021.

W pierwszej kolejności powojskowy teren zostanie przystosowany do potrzeb założenia tam Parku Mieszczańskiego. Wykonawca oczyści glebę z zanieczyszczeń. Bioremediacja, bo tak nazywa się ten proces, zostanie wykonana poprzez wlanie biopreparatu zawierającego mikroorganizmy do niewielkich otworów nawierconych na powierzchni terenu. Grzyby i bakterie poprzez wiązanie i przekształcanie zanieczyszczeń doprowadzą do obniżenia ich stężeń w glebie. Obecnie prowadzony jest przetarg na tę część prac wraz z przygotowaniem dokumentacji projektowej.

Budowa wrocławskiego "Central Parku" przebiegała będzie w dwóch etapach, a łączny koszt inwestycji wyniesie około 4 mln zł.

Komentarze


 • Majka
  Gość
  2023-01-13 14:17:15
  Tylko później,już po realizacji parku, trzeba o niego dbać.
  Zabiegi pielęgnacyjne są drogie i niestety niewdzięczne.
  Koszenie trawy,grabienie liści,obrywanie zeschłych łodyg, opróżnianie koszy na śmieci.
  Bez tych czynności, przybędzie kolejny zaniedbany skwer w naszym mieście.

 • Tui
  Gość
  2023-01-14 12:35:34
  Zgadzam się z poprzedniczką.
  Zbudować park to jedno. Co innego się nim zajmować i utrzymywać go w dobrym stanie, z czym wiele miast i wiele takich obiektów ma niestety w naszym kraju problem.

  Żeby stworzyć naprawdę świetnie funkcjonujące miejsce dla społeczności i w standardach central parku trzeba o ten nowy park naprawdę zadbać.
  Bo bez koszenia trawy, grabienia liści, opieki nad roślinami i wynoszenia śmieci wyroście w środku miasta kolejna dzika kępa - zarośnięta, z walającymi się w gąszczu butelkami i puszkami.

 • Navi
  Gość
  2023-01-14 21:30:52
  Nie ma co zakładać od razu najgorszego. Oddane tereny zielone na Kępie wcale nie popadły w ruinę i nadal są zadbane i cieszą mieszkańców. Robić park i dobrze będzie!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.