Przy placu Dominikańskim we Wrocławiu wyrośnie Brama Oławska

2018.07.23

W miejscu dawnego budynku PZU, który mieścił się przy wrocławskim placu Dominikańskim, stanie nowoczesny biurowiec Brama Oławska, łączący elementy nowoczesności z tradycją. Inwestorem jest Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU.

Biurowiec Brama Oławska będzie miał siedem kondygnacji naziemnych oraz trzy znajdujące się pod ziemią, gdzie znajdzie się parking samochodowy na ponad 140 miejsc postojowych. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie około 12 000 mkw.

Trzy pierwsze piętra budynku zostaną zagospodarowane pod podmioty z Grupy PZU, a pozostałe kondygnacje zostaną przeznaczone pod wynajem. Brama Oławska ma spełniać wymogi dla systemu certyfikacji BRREAM, osiągając bardzo wysoki poziom, określany jako Excellent, poprzez m.in. system oszczędzania energii, miejsca do ładowania dla samochodów elektrycznych czy stojaki rowerowe z całym zapleczem dla rowerzystów.

Spółka Tower Inwestycje poszerzy również chodnik przy biurowcu, co poprawi komfort pieszych oraz pasażerów czekających na przystanku MPK.

Budynek powstanie na działce przy ulicy Oławskiej 35 na Starym Mieście. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się na początku 2019 roku, a całość ma być gotowa w drugim kwartale 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec Brama Oławska, Tower Inwestycje

Komentarze


 • Tomh
  Gość
  2018-08-13 20:58:35
  To nie jest żaden pl. Dominikański do którego jest 200m a ul. Oławska. Na portalu ogólnotematycznym to razi ale żeby portal branżowy strzelił takiego byka. Niech to ktoś poprawi jak najszybciej żeby był mniejszy wstyd.

 • Krzysztof Szumiela
  Gość
  2018-10-12 01:23:23
  Fajny, przyjazny miastu i mieszkańcom, funkcjonalnie przemyślany i skutecznie przylegający do istniejącej zabudowy ale..
  Dlaczego jednak północny widok to smutna bryła jednostajnego, geometrycznego klocka . Aż się prosi o oddech życia - jeden jedyny skromny mały ryzalit, akcent, kawałek widocznego zadaszenia załamanie, rozbicie linii elewacji lub wysokości .. Czy wszystko w naszym mieście musi być nudne lub kwadratowe ! ?
  Poza tym nieźle zamyka perspektywę tego placu i ul. Oławskiej - wartość dodana dla miasta!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.