Powstaje wieża biurowa i mieszkaniowa największego projektu mixed-use we Wrocławiu - Quorum


2023.01.27
Autor: Piotr Maślak
Nad Odrą we Wrocławiu powstaje jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji we Wrocławiu - Quorum. Największy projekt mixed-use w stolicy Dolnego Śląska, który realizowany jest przez firmę Cavatina Holding wchodzi w decydującą fazę budowy. Deweloper udostępnił najnowsze wideo z zaawansowania prac budowlanych.

Trwają intensywne prace przy wieży biurowej oraz mieszkaniowej kompleksu wielofunkcyjnego Quorum nad Odrą we Wrocławiu. Inwestycja składająca się z pięciu budynków o różnych funkcjach to projekt największego polskiego dewelopera biurowego - Cavatina Holding. Firma udostępniła nowy materiał wideo pokazujący obecny stan zaawansowania inwestycji.

Quorum D oddane do użytku


Pierwszym gotowym budynkiem inwestycji jest biurowiec Quorum D, który został oddany do użytku w październiku 2022 roku. Inwestycja dostarczyła na wrocławski rynek biurowy ponad 16 200 mkw. przestrzeni do pracy klasy A, rozlokowanej na sześciu kondygnacjach. Ofertę biurowca uzupełnia przestrzeń handlowo-usługowa o łącznej powierzchni około 1 000 mkw. Quorum D może się pochwalić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

Zaawansowane prace przy budowie dwóch wież


Postępują prace na stanem surowym budynku Quorum A. Obecnie wznoszona jest konstrukcja żelbetowa na poziomie siódmej kondygnacji. Od dwóch tygodni trwa montaż rygli nośnych fasady aluminiowo-szklanej od strony północnej i zachodniej. Wieża mieszkalna oferuje 341 mieszkań o bardzo wysokim standardzie, które będą gotowe jeszcze w 2023 roku.

Z kolei na budowie drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu, wykonawca zakończył stan surowy do poziomu +3.

Quorum - miejsce do pracy, mieszkania i odpoczynku


Wielofunkcyjny kompleks to unikatowa inwestycja we Wrocławiu. Inwestycja oferuje przestrzeń biurową, mieszkaniową, handlowo-usługową, a także rekreacyjną, w tym nowo budowana promenada nad rzeką. Powstaną tutaj restauracje, kawiarnie z ogródkami i widokiem na rzekę.

Na czwartej kondygnacji – podium całego kompleksu – przewidziana jest powierzchnia przeznaczona na zielone tarasy. Patio znajdować się będzie między wieżami i będzie dostępne dla wszystkich odwiedzających. W całym Quorum znajdzie się około 1 500 miejsc parkingowych.

Komentarze


 • Navi
  Gość
  2023-01-29 14:30:39
  Od Świąt przy tej najwyższej wieży brak robót. Czyżby inwestor się czaił?

 • Gavi
  Gość
  2023-02-04 13:49:20
  Coś w tym jest.

 • Zorro
  Gość
  2023-02-13 10:37:35
  Nie ma chętnych???

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.