Pierwszy biurowiec we Wrocławiu z takim wyróżnieniem


2022.04.27
Autor: Urbanity.pl
Pierwszy z biurowców kompleksu Centrum Południe we Wrocławiu może się już pochwalić prestiżowym certyfikatem WELL Core & Shell. Jest to pierwsze takie wyróżnienie w stolicy Dolnego Śląska.

Centrum Południe to największy projekt biurowy Skanska we Wrocławiu, który powstaje przy Powstańców Śląskich, w sąsiedztwie wieżowca Sky Tower. Pierwszy etap inwestycji, który został już oddany do użytku otrzymał właśnie prestiżowy certyfikat WELL Core & Shell., który jest potwierdzeniem, że w trakcie projektowania biurowca najwyższy nacisk położono na rozwiązania koncentrujące się na ludziach, ich zdrowiu i potrzebach.

WELL Core & Shell to najważniejszy międzynarodowy certyfikat, który weryfikuje budynki biurowe pod kątem bezpieczeństwa ich użytkowników biorąc pod uwagę ponad 100 parametrów obiektu.

System ten kładzie duży nacisk zdrowie psychiczne i fizyczne ludzi oraz ich zachowanie. Bierze też pod uwagę design czy kwestie związane z użytkowaniem samego biurowca. Eksperci badający daną inwestycję oceniają m.in. kwestie związane z dostępem do świeżego, czystego powietrza, dobrej jakości wody, odpowiedniego oświetlenia wnętrz, temperatury i akustyki. Analizie poddawane są również narzędzia, technologie czy rozwiązania, które mają wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników.

Najemcy pierwszego etapu inwestycji Centrum Południe mogą korzystać m.in. z filtrów cząstek stałych, adiabatycznych nawilżaczy i systemów wentylacji, zapewniających nawet do 30% więcej świeżego powietrza. Woda dostępna w biurowcu jest testowana na obecność ponad 30 związków chemicznych.

W ramach inwestycji zastosowano materiały o niskiej emisji lotnych związków organicznych. Co więcej, na terenach zielonych wokół Centrum Południe nie stosuje się żadnych szkodliwych środków ochrony roślin.

Pierwszy z biurowców kompleksu Centrum Południe został oddany do użytku w lipcu 2020 roku. Skanska prowadzi obecnie prace budowlane nad drugim etapem inwestycji.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.