GlobalLogic otwiera najnowocześniejsze biuro firmy w Europie i podwaja zatrudnienie


2022.01.21
Autor: Urbanity.pl
Amerykańska spółka z Doliny Krzemowej oficjalnie dokonała otwarcia swojej nowej siedziby we Wrocławiu. Jest to najbardziej nowoczesne biuro i laboratoria tej firmy w Polsce.

GlobalLogic otworzył wartą 60 mln zł inwestycję zlokalizowaną we Wrocławiu. Nową siedzibą spółki został biurowiec Nowa Strzegomska, który pozwoli na dalszy rozwój firmy, a w efekcie czego zatrudniona zostanie kolejna grupa specjalistów z sektora IT.

W stolicy Dolnego Śląska polski oddział GlobalLogic zatrudnia obecnie ponad 500 osób, inżynierów i specjalistów, a w ciągu najbliższych dwóch lat pracę znaleźć ma drugie tyle. Spółka rozwija najnowsze technologie z branży automotive, Przemysłu 4.0 i Internetu rzeczy oferując rozwiązania dla branż: motoryzacyjnej, komunikacji, usług finansowych, opieki zdrowotnej, produkcji, mediów i rozrywki, półprzewodników i technologii.

GlobaLogic, to amerykańska spółka z Doliny Krzemowej należąca do światowych liderów w zakresie usług cyfrowej inżynierii produktów. Polski oddział odpowiada za tworzenie oprogramowania dla systemów wbudowanych oraz cyfrowej transformacji.

Otwarty właśnie budynek Nowa Strzegomska to najnowocześniejsze biuro firmy w Europie. GlobalLogic ma do dyspozycji sale konferencyjne o łącznej powierzchni 650 mkw., open space i laboratoria, w którym eksperci mogą testować i wdrażać innowacyjne rozwiązania. W biurowcu tworzone będą, rozwijane i testowane rozwiązania informatyczne z branż motoryzacyjnej (automotive), przemysłu 4.0 (Industry 4.0), rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality) oraz internetu rzeczy (Internet of Things).

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.