Docelowa wysokość jednego z biurowców Quorum w centrum Wrocławia. Zobacz film

2021.11.24

Jeden z budynków największego na Dolnym Śląsku projektu mixed-use osiągnął już swoją docelową wysokość. Ruszyła również budowa najwyższego z budynków inwestycji Quorum.

Cavatina Holding niedawno rozpoczęła budowę najwyższego z budynków kompleksu Quorum we Wrocławiu. Tymczasem na budynku D, którego oddanie do użytku planowane jest na II kwartał 2022 roku, zawieszona została wiecha.

Osiągnięcie docelowej wysokości przez budynek D kompleksu Quorum to zakończenie kolejnego etapu inwestycji firmy Cavatina we Wrocławiu. Biurowiec oferuje ponad 16 000 mkw. przestrzeni biurowej klasy A, rozlokowanej na sześciu kondygnacjach. Budynek D łączy nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Biurowiec dysponował będzie parkingiem na ponad 280 stanowisk, a także wewnętrznym patio.

Na ten moment zawarte umowy pre-let stanowią 15 proc. całkowitej dostępnej powierzchni biurowej w budynku.

FILM Z BUDOWY KOMPLEKSU QUORUM - listopad 2021 r.

Quorum to największy na Dolnym Śląsku projekt mixed-use, który składał się będzie z pięciu budynków o różnym przeznaczeniu. Inwestycja oferuje przestrzenie biurowe, usługowe, a także mieszkalne ze strefami relaksu. Inwestor ubiegał się będzie o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Inwestycja powstaje nad Odrą, przy ulicy Sikorskiego na Szczepinie. Quorum zaoferuje wiele atrakcji, w tym taras widokowy na najwyższej, trzydziestej piątej kondygnacji jednej z wież. 140-metrowy biurowiec po oddaniu do użytku stanie się drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak.

Trwają także prace przy budowie 24-kondygnacyjnej wieży, w której znajdzie się 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.