Biurowiec w centrum Wrocławia idzie do remontu. Jak zmieni się Wratislavia Tower?


2022.08.02
Autor: Bartosz Motorek
W sierpniu br., ruszy remont biurowca Wratislavia Tower w ścisłym centrum Wrocławia, w ramach którego zmodernizowana zostanie m.in. elewacja oraz kino. Ponad połowę biur w budynku zostanie wynajęte przez Miasto Wrocław i przez kolejne lata będzie miejscem Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

Wratislavia Tower to 11-piętrowy biurowiec na Starym Mieście we Wrocławiu, który powstał w latach 1999-2002. Budynek oferuje 12 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Obecnie obiekt należy do Futureal Investments Partners, spółki niedawno utworzonej przez Grupę Futureal, która zmodernizuje i odnowi biurowiec, dostosowując go do wymagań certyfikatu BREEAM Excellent In-Use.

Metamorfoza biurowca Wratislavia Tower
W sierpniu 2022 roku rozpocznie się remont biurowca Wratislavia Tower, w ramach którego zmodernizowana zostanie elewacja budynku i instalacje techniczne, w tym systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Inwestycja ma na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wody, dzięki czemu Wratislavia Tower uzyska certyfikat BREEAM Excellent In-Use. Całkowicie odnowione zostaną powierzchnie rozrywkowe - zaplanowano modernizację kina, a w parkingu podziemnym znajdzie się miejsce na kilkanaście stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

Prace remontowo-modernizacyjne zakończą się w drugim kwartale 2023 roku.

Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty na kolejne lata w Wratislavia Tower
W czerwcu br., w trakcie Gali Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty podpisana została umowa z Miastem Wrocław, na wynajęcie 54 proc. budynku na okres 10 lat. Wratislavia Tower to miejsce, w którym od 17 lat odbywa się jeden z najlepszych festiwali filmowych w tej części Europy. Umowa sprawia, że wydarzenie pozostanie w tym miejscu na kolejne 10 lat.

Wratislavia Tower ma wyjątkową lokalizację, znajduje się w samym centrum Wrocławia i jest dobrze znany lokalnej społeczności, przede wszystkim jako gospodarz festiwalu Nowe Horyzonty. Remont kompleksu jest częścią naszej strategii przekształcania starszych, ale dobrze zlokalizowanych budynków w zrównoważone projekty, zgodnie z zasadami ESG. Futureal Investment Partners wierzy, że taka strategia zaowocuje mniejszym śladem węglowym w porównaniu z budową nowych budynków
powiedział: Karol Pilniewicz, Dyrektor Zarządzający Futureal Investment Partners

Inne wiadomości o Wratislavia Tower

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.