Biurowiec w centrum Wrocławia przechodzi metamorfozę. Jak zmieni się Wratislavia Tower?


2022.12.05
Autor: Piotr Maślak
Charakterystyczny budynek Wratislavia Tower w ścisłym centrum Wrocławia przechodzi modernizację. Biurowiec mieszczący się w sąsiedztwie Rynku zmieni swój wizerunek wraz z działającym w nim od 17 lat kinem Nowe Horyzonty.

W październiku bieżącego roku rozpoczęła się metamorfoza biurowca Wratislavia Tower u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego oraz św. Antoniego w centrum Wrocławia. Właścicielem obiektu jest Futureal Investment Partners, spółka z grupy Futureal, która zaproponowała trzy filary zmian: modernizacja urządzeń technicznych, poprawa wizerunku obiektu, która zakłada odnowienie recepcji, fasady i części wspólnych budynku biurowego, oraz transformacja wnętrza lobby kina Nowe Horyzonty, działającego w budynku od 17 lat.

Wratislavia Tower to charakterystyczny wrocławski budynek, który oferuje niecałe 15 000 mkw. powierzchni całkowitej, w tym małe powierzchnie biurowe do 200 mkw. W obiekcie znajduje się ponadto przestrzeń usługowa - kino Nowe Horyzonty i klub fitness.

Metamorfoza biurowca polegała będzie na modernizacji szklanej fasady, w tym zastosowanie pakietów szklanych o wysokiej izolacyjności termicznej, chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem. W części kinowej pojawią się również fasady transparentne, które pozwolą zachować wgląd do budynku z zewnątrz i połączą wnętrza z miejską infrastrukturą. Bryła budynku zachowa swoją obecną formę.

Zmiany widoczne będą także wewnątrz budynku, gdzie odświeżone zostaną części wspólne. Przebudowany zostanie m.in. parking podziemny, który będzie wzbogacony o stacje ładowania samochodów elektrycznych, wymienione zostanie oświetlenie i pojawi się nowa identyfikacja wizualna. Znikną wszystkie bariery architektoniczne oraz wprowadzone zostaną udogodnienia dla osób niewidomych i niesłyszących.

Ważnym etapem rewitalizacji będzie także remont kina Nowe Horyzonty, działającego w budynku. Transparentna fasada, która sprawi, że przestrzeń „otworzy się” i połączy z miejską infrastrukturą, stanie się nowym symbolem budynku, a do zastanej już postmodernistycznej struktury wnętrza zostaną dodane elementy nawiązujące do symboliki zaczerpniętej z ikonografii kinowej.

Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma Colliers. Prace potrwają do II kwartału 2023 roku.

Inne wiadomości o Wratislavia Tower, Futureal Financing Pool Poland GP

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.