Amerykański koncern zainwestuje blisko 600 mln zł we Wrocławiu. Powstanie nowa fabryka i miejsca pracy
W przyszłym roku mają rozpocząć się prace budowlane na działce przy ulicy Kwidzyńskiej we Wrocławiu, na której amrykański koncern 3M postawi nowoczesną fabrykę. Zadaniem inwestycji owartości blisko 600 mln zł jest także stworzenie nowych miejsc pracy.
Jeszcze w lipcu br., amerykański koncern 3M zajmujący się produkcją i sprzedażą różnorodnych wyrobów, między innymi tworzyw sztucznych, materiałów ściernych, elektronicznych i farmaceutycznych, zapowiedział dużą inwestycję we Wrocławiu. Chodzi o budowę nowej fabryki, która poszerzy możliwości produkcyjne w celu dalszego wspierania przemysłu biotechnologicznego.
Nowa fabryka amerykańskiego koncernu powstanie na działce przy ulicy Kwidzyńskiej. Zadaniem inwestycji o wartości 146 mln dolarów, czyli niespełna 600 mln zł., jest rozszerzenie możliwości produkcyjnych w celu dalszego wspierania przemysłu biotechnologicznego. Projekt zwiększy dostępność niezbędnych urządzeń filtrujących, które będą wykorzystywały unikalny system, wychwytujący zanieczyszczenia, jednocześnie nie stanowiąc bariery dla substancji leczniczych.
Budowa nowej fabryki rozpocznie się w 2024 roku. 3M planuje ponadto stworzenie 60 nowych miejsc pracy w zakładach produkcyjnych we Wrocławiu. ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. Zatrudnia w Polsce ponad 4 200 pracowników.
Jeszcze w lipcu br., amerykański koncern 3M zajmujący się produkcją i sprzedażą różnorodnych wyrobów, między innymi tworzyw sztucznych, materiałów ściernych, elektronicznych i farmaceutycznych, zapowiedział dużą inwestycję we Wrocławiu. Chodzi o budowę nowej fabryki, która poszerzy możliwości produkcyjne w celu dalszego wspierania przemysłu biotechnologicznego.
Budowa nowej fabryki rozpocznie się w 2024 roku. 3M planuje ponadto stworzenie 60 nowych miejsc pracy w zakładach produkcyjnych we Wrocławiu. ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. Zatrudnia w Polsce ponad 4 200 pracowników.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra