Ruszy długo wyczekiwana budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu

2017.02.08

1 lutego 2017 r. konsorcjum wrocławskich firm Miastoprojekt Wrocław i ETC Architekci podpisało umowę z Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki. Zgodnie z porozumieniem, konsorcjum będzie pełniło rolę projektanta i inżyniera kontraktu Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej.

To jedna z pierwszych inwestycji w Polsce, która powstanie przy pomocy innowacyjnej technologii Building Information Modeling.

Był to jeden z pierwszych w Polsce, kompleksowy przetarg na prace realizowane w systemie BIM, czyli w trybie Modelowania Informacji o Budynku. Koszt netto kontraktu wynosi prawie 4 250 000 zł.

Dolnośląskie Centrum Sportu będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków sportowych w Europie Środkowej


- mówi Grzegorz Rosik, prezes firmy Miastoprojekt Wrocław.

Już sam sposób realizacji inwestycji będzie innowacyjny. Rewolucja polega na zastosowaniu technologii BIM, w której zamiast rysowania budynku, tworzymy jego trójwymiarowy model. Dzięki temu, oprócz przestrzennej wizualizacji obiektu, w czasie rzeczywistym mamy dostęp do szeregu informacji o właściwościach całej konstrukcji oraz poszczególnych materiałów i urządzeń, z których ma być zbudowana. BIM jest stosowany obligatoryjnie w inwestycjach publicznych w Wielkiej Brytanii od początku 2016 roku. Dolnośląskie Centrum Sportu będzie jednym z pierwszych obiektów w Polsce wybudowanym przy pomocy tej technologii


- dodaje Rosik.

Ostateczna koncepcja realizacyjna powstanie do 31 marca tego roku, natomiast budowa DCS rozpocznie się w 2018 r.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.