Globalworth kupuje w Krakowie i w Warszawie

2019.04.04

Nowym właścicielem wieżowca Warsaw Trade Tower w Warszawie oraz kompleksu biurowego Rondo Business Park w Krakowie został wiodący inwestor biurowy w Polsce i Rumunii - Globalworth.

Globalworth sfinalizował przejęcie dwóch nieruchomości - w Warszawie budynku wysokościowego Warsaw Trade Tower, a w Krakowie kompleksu Rondo Business Park. Łączna kwota transakcji wyniosła około 170 mln euro. Obie transakcje powiększają polski portfel Globalworth do blisko 500 000 mkw. powierzchni najmu brutto uwzględniając biura oraz obiekty o funkcji mieszanej.

Warszawski wieżowiec Warsaw Trade Tower, który został przejęty za około 133 mln euro, to 39-kondygnacyjna wieża, która oferuje 45 400 mkw. powierzchni najmu brutto. Wśród najemców wieżowca są takie firmy jak m.in. AXA (największy najemca budynku), American Express, Leroy-Merlin i Mattel.

Kompleks Rondo Business Park, który zlokalizowany jest w północnej części Krakowa, został zakupiony za około 37 mln euro. Inwestycja oferuje niecałe 17 800 mkw. powierzchni brutto., na której znajduje się m.in. firma Capgemini.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Warsaw Trade Tower, Rondo Business Park

Komentarze


  • Teddy
    Gość
    2019-04-05 16:46:55
    Jak widać przejęć jest sporo. Tym czasem na rynku polskim dwa razy więcej biur trafiło do najemców niż zostało oddanych https://walterherz.com/pl/a/dwa-razy-wiecej-biur-trafilo-do-najemcow-niz-zostalo-oddanych

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.