Nowy park handlowy w Zgorzelcu. Wkrótce budowa inwestycji w sąsiedztwie sklepu Lidl i Aldi


2023.03.07
Autor: Bartosz Motorek
Wkrótce rozpocznie się budowa nowego parku handlowego w Zgorzelcu, która zlokalizowana będzie w sąsiedztwie funkcjonujących sklepów Lidl i Aldi. Inwestor projektu Smart Park dysponuje już pozwoleniem na budowę.

Smart Park będzie parterowym kompleksem handlowym oferującym szeroki wybór sklepów i usług skierowanych do mieszkańców Zgorzelca, Görlitz i okolicznych miejscowości. Inwestycja powstanie na działce mieszczącej się przy ulicy Księdza Jana Kozaka. W sąsiedztwie planowanego parku handlowego funkcjonują już sklepy Lidl i Aldi.

Zgorzelecka inwestycja powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przy realizacji kompleksu zastosowane zostaną m.in. nowoczesne rozwiązania technologiczne, których zadaniem będzie zmniejszenie zużycia energii.

Znane marki w Zgorzelcu


Smart Park został już wynajęty w 80 proc. Lista najemców składa się m.in. z takich marek jak Pepco, Rossmann, Dealz, Kakadu Zoo, Tedi, Sinsay oraz salon Orange. Firma RG-Leasing zajmuje się przygotowaniem koncepcji komercyjnej, komercjalizacją inwestycji, a także przeprowadzeniem procedur administracyjnych. Inwestor posiada już prawomocne pozwolenie na budowę, która rozpocząć ma się w drugim kwartale 2023 roku.

Wspólna inwestycja Smart Park i Budrem to ważny impuls dla rozwoju gospodarczego regionu oraz poprawy jakości życia okolicznych mieszkańców. Obiekt nie tylko zapewni dostęp do bogatej oferty handlowej oraz usługowej, ale również wygeneruje nowe miejsca pracy oraz przyczyni się do wzrostu dochodów miasta
powiedział: Paweł Żerański - twórca sieci Smart Park

Smart Park w Polsce


Pierwsze dwie inwestycje w Polsce pod szyldem Smart Park zrealizowane zostały w Mławie i Działdowie. Kolejne parki handlowe powstaną w Pułtusku, Węgrowie, Wąbrzeźnie oraz Sycowie.

Inne wiadomości o Smart Park Wąbrzeźno, Smart Park Zgorzelec, RG Leasing

Komentarze


  • SN
    Gość
    2023-03-11 11:17:14
    Oklaski temu kto wydał pozwolenie, brak słów... Kolejne gówno warte sklepy a w nich sprzedawcy siedzący za"kosmiczne" wynagrodzenie miesięczne. A potem... Syf i pustka, jak Eden i Real. Niech zgniją w pierdlu inicjatorzy takich inwestycji i samorządowcy co sprzedają działki pod takie coś. Zgorzelec to już miasto prywatne...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.