Nowe sklepy i funkcje w remontowanym DL City Zgorzelec

2020.09.29

W Zgorzelcu rozpoczęły się prace remontowo-budowlane w centrum handlowym DL City. Koszt inwestycji to kilkanaście milionów złotych.

DL City Zgorzelec to centrum, które oferuje przestrzeń handlowo-usługową, uzupełnioną o powierzchnię rozrywkową. Prace renowacyjne sprawią, że obiekt zyska nowoczesny wygląd, a także zaoferuje sklepy z nowymi markami. Prace budowlane przebiegały będą etapowo. Inwestorem jest DL Invest Group.

Prace remontowe obejmą wszystkie elementy funkcjonującego obiektu: od zewnętrznych części DL City po rewolucję wewnątrz centrum, w tym także zmianę oferty handlowej. Dodatkowo rozbudowana zostanie strefa gastronomiczna i oferta usługowa. Inwestor zaplanował również powstanie strefy odpoczynku i relaksu.

Inwestycja sprawi, że całkowicie zmieni się elewacja DL City Zgorzelec. Zmiany czekają także najbliższe otoczenie centrum, gdzie pojawi się plac zabaw dla dzieci oraz monitorowane stojaki na rowery. Przeprowadzone zostaną również nasadzenia wybranych gatunków roślin. Kolejne miesiąc przynieść mają otwarcia nowych sklepów oraz punktów usługowych, w szczególności związanych z działalnością gastronomiczną.

W ciągu najbliższych kilku tygodni zmienią się zasady korzystania z infrastruktury parkingowej: od północy do godziny 16:00 będzie można wjechać na parking na okres 5 godzin. W ramach tego czasu można będzie opuszczać parking i wjeżdżać z powrotem bez żadnych ograniczeń. Od 16:00 do północy ponownie będzie można wykorzystać pięciogodzinny okres na tych samych zasadach
powiedział: Łukasz Tomczyk, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group

Otwarcie wyremontowanego DL City Zgorzelec zaplanowano na I kwartał 2021 roku. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 25 000 mkw. Pierwotnie galeria nosiła nazwę Plaza Zgorzelec.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.