Zakończyła się modernizacja Grunwaldzki Center we Wrocławiu. Jakie zmiany w biurowcu?


2022.08.31
Autor: Piotr Maślak
Dobiegła końca modernizacja biurowca Grunwaldzki Center, zlokalizowanego w centrum Wrocławia. Głównym celem inwestycji było podniesienie komfortu pracy w budynku oraz uczynienie biurowca bardziej ekologicznego i energooszczędnego. Jeszcze w tym roku planowane są kolejne zmiany w budynku.

Biurowiec Grunwaldzki Center we Wrocławiu to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, składający się z trzech budynków, które łącznie oferują około 27 400 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Biurowiec przy placu Grunwaldzkim powstał w latach 2007-2009.

Właśnie zakończyła się modernizacja kompleksu, której głównym założeniem było m.in. uczynienie nieruchomości bardziej ekologiczną i energooszczędną, a także poprawa samopoczucia użytkowników budynków. Prace polegały na wymianie tradycyjnego oświetlenia na energooszczędne typu LED, na poziomie garażu, w recepcjach i na klatce schodowej budynku A. Modernizacji poddana została klimatyzacja, która zyskała jeden z najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych agregatów chłodzących na rynku.

Z modernizacji ucieszą się także miłośnicy jednośladów, dla których zwiększono liczbę miejsc postojowych oraz zaaranżowano przestrzeń na prysznice i szatnie. W garażu została również zainstalowana szybka ładowarka dla użytkowników hulajnóg elektrycznych. Dopełnieniem zmian w Grunwaldzki Center jest nowy wygląd recepcji i zwwnętrznego dziedzińca, gdzie powstała zielona strefa wypoczynkowa dla pracowników.

Przeprowadzone zmiany w Grunwaldzki Center jeszcze bardziej podniosły komfort pracy w budynku. Dla pracujących w nim osób przeprowadzono ponadto cykl wydarzeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Obecnie w obiekcie są jeszcze dostępne wolne powierzchnie biurowe na wynajem, a zainteresowane nimi firmy będą mogły w pełni skorzystać z udogodnień wprowadzonych w ramach modernizacji
powiedział: Bartosz Plewa z wrocławskiego oddziału firmy doradczej Savills

To nie koniec zmian, jakie zaplanowano w biurowcu. W tym roku planowana jest instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu, zakończenie modernizacji lobby windowych i wymiany w nich oświetlenia na LED, udostępnienie sieci Wi-Fi na recepcjach oraz na dziedzińcu, a także przygotowanie miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.

Wyłącznym doradcą ds. wynajmu powierzchni biurowej w Grunwaldzki Center jest firma Savills.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.