Wrocław: Była rezydencja książąt opolskich stała się butikowym hotelem

2021.04.26

W zabytkowym budynku na Starym Mieście we Wrocławiu, w którym w przeszłości mieścił się Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego, funkcjonuje od 2020 roku hotel Haston Old Town.

Na hotelowej mapie Wrocławia pojawił się kolejny ważny punkt. Na Starym Mieście, w zabytkowym budynku, którego historia sięga XIV wieku, otwarty został pod koniec 2020 roku butikowy hotel Haston Old Town.

W budynku przy pl. Nankiera we Wrocławiu, który w przeszłości był rezydencją książąt opolskich, mieścił się Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego. W 2013 roku obiekt został zakupiony przez Stanisława Hana, współwłaściciela firmy farmaceutycznej Hasco-Lek i hotelu Haston City na obrzeżach miasta.

Hotel Haston Old Town oferuje 40 pokoi, w tym pokój Prezydencki oraz Książęcy. Powierzchnia pokoi waha się od 22 m kw., przez 26-, 30- i 46-metrowe superiory, po 60-metrowe apartamenty. W zabytkowym budynku przy pl. Nankiera otwarta zostanie niebawem także restauracja i strefa SPA. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3 000 mkw.

Za projekt przebudowy odpowiada pracownia TH Architekci, a wnętrza zaprojektowała pracownia Razoo. Szacunkowy koszt inwestycji to 32 mln zł. Inwestorem jest spółka HB Invest.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • uw
  Gość
  2021-04-29 22:15:17
  Studiowałam farmację w latach 70.W tym budynku był Wydz.chemi organicznej,nieorganicznej,fizycznej,na wydz.chemi organicznej wykonywałam i pisałam pracę magisterską.Sala wykładowa,laboratoria,piękne pomieszcxenia,piękny budynek

 • Bkor
  Gość
  2021-05-01 19:50:11
  Chyba były to studia super zaoczne. Na ul. Nankier była bromatologia, farmakognizja i technologia leków.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.