Wiemy kiedy rozpocznie się rozbudowa wrocławskiego Aquaparku

2019.08.23

Spółka Wrocławski Park Wodny (WPW) zagospodaruje północno-wschodni fragment działki, na którym rozbudowany zostanie Aquapark m.in. o dwa nowe baseny zewnętrzne.

W listopadzie bieżącego roku rozpoczną ma się rozbudowa wrocławskiego parku wodnego przy ulicy Borowskiej. Spółka Transcom odpowiada za projekt i rozbudowę Aquaparku, który zyska m.in. dwa nowe baseny zewnętrze, budynki sanitarne i techniczne, tereny zielone i nowe miejsca parkingowe.

Aquapark we Wrocławiu odwiedza rocznie prawie dwa mln gości. Obecnie kompleks składa się z basenów wewnętrznych, zewnętrznych, zjeżdżalni, saunarium, fitnessu i siłowni, plaży wraz z miejscami do wypoczynku. W szczycie sezonu Aquapark przeżywa prawdziwe oblężenie, przez co brakuje miejsc w szatniach czy na parkingach.

Wybudowany 11 lat temu wrocławski Aquapark zostanie wreszcie rozbudowany. W tym celu zagospodarowany zostanie północno-wschodni fragment działki, gdzie oprócz dwóch nowych zewnętrznych basenów i zabudowań pojawią się również 22 drzewa, 2 500 krzewów i traw ozdobnych oraz ponad 700 mkw. trawnika. Teren Aquaparku zostanie powiększony m.in. o część Wzgórza Andersa, gdzie zaplanowano nową plażę. Spółka Wrocławski Park Wodny planuje także wydzierżawić plac przy ulicy Petrusewicza przy markecie Kaufland i uruchomić już jesienią tego roku nowy parking samochodowy. Z kolei przy basenie sportowym powstanie parking dla jednośladów.

Prace nad rozbudową wrocławskiego Aquaparku rozpoczną się w listopadzie i potrwają do końca czerwca 2020 roku. Koszt inwestycji to 9,4 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Wrocławski Park Wodny

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.