Pierwsze zakupy funduszu FLE w Polsce

2018.01.15

Pierwszym zakupem w Polsce funduszu nieruchomościowego z siedzibą w Luksemburgu jest wrocławski kompleks wielofunkcyjny - Wratislavia Center. Nowemu właścicielowi, doradzała w procesie kupna kancelaria prawna White & Case.

FLE, doradca inwestycyjny z siedzibą w Wiedniu, nabyło wielofunkcyjny kompleks we Wrocławiu w imieniu FLE SICAV FIS. Fundusz nieruchomości z siedzibą w Luksemburgu, posiada portfel nieruchomości komercyjnych w Europie i USA o wartości przekraczającej 2 mld euro.

Kompleks idealnie spełnia kryteria inwestycyjne funduszu jako inwestora długoterminowego. Wyróżnia go doskonałe położenie - w ścisłym centrum jednego z najważniejszych miast w Polsce ? oraz znakomici kluczowi najemcy

- komentuje dr Alexander Klafsky, partner zarządzający FLE.

Knight Frank reprezentował w procesie sprzedającego, prywatnego inwestora. Doradztwo prawne zapewniła kancelaria Dentons.

Wratislavia Center zlokalizowana jest w centrum Wrocławia na Starym Mieście. Kompleks wielofunkcyjny dysponuje powierzchnią około 16 950 metrów kwadratowych, na której znajduje się pięciogwiazdkowy hotel, biura, lokale handlowe na parterze oraz duży parking podziemny.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.