Nowa szkoła i przedszkole we Wrocławiu za prawie 50 mln zł

2021.06.22

Od 2023 roku 1000 uczniów i 200 przedszkolaków będzie mogło uczęszczać do nowego kompleksu szkolno-przedszkolnego na wrocławskich Wojszycach.

Nowa szkoła i przedszkole wybudowane zostaną na styku Wojszyc i Jagodna, na działce o powierzchni 3,6 ha przy ulicy Asfaltowej. Teren gmina pozyskała od Skarbu Państwa.

W zespole szkolno-przedszkolnym przy Asfaltowej na Wojszycach znajdą się 44 sale lekcyjne, trzy sale gimnastyczne, w tym duża o powierzchni 800 mkw, boiska zewnętrzne i bieżnia. Przygotowane zostaną świetlice, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze. Planowana przyszkolna infrastruktura sportowa to: boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, stumetrowa bieżnia, skocznie do skoku w dal oraz place zabaw dla młodszych i starszych dzieci.

Część przedszkolna będzie składała się z ośmiu oddziałów, sali rekreacyjnej oraz węzła żywienia z jadalnią dla zespołu.

W ramach inwestycji powstanie około 750-metrowy fragment ulicy Asfaltowej, ścieżka rowerowa i chodniki. Do nowego kompleksu będzie mogło uczęszczać 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. Przy zespole zaplanowano parking samochodowy na 104 stanowiska.

Nowa szkoła i przedszkole będą gotowe do 2023 roku. Koszt inwestycji to 48 mln zł, a generalnym wykonawcą jest firma AWM Budownictwo.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.