Nowa hala tenisowa we Wrocławiu. Rusza budowa inwestycji przy Parku Południowym


2023.02.14
Autor: Bartosz Motorek
Tuż przy parku Południowym rusza budowa hali tenisowej wraz ze ścianką, na działce, na której w przeszłości stał stary, wysłużony balon. W ramach inwestycji powstanie w kolejny etapie także budynek kortowy z m.in. lokalami gastronomicznymi.

Podpisana została umowa z generalnym wykonawcą inwestycji w sąsiedztwie wrocławskiego Parku Południowego. Przy ulicy Pułtuskiej rusza budowa hali tenisowej z pięcioma kortami z nawierzchnią twardą oraz ścianki. Kompleks powstaje w miejscu, w którym kiedyś stał stary, wysłużony balon. Inwestorem jest spółka WCT Spartan.

Budowa hali to pierwszy etap większej inwestycji w południowej części Wrocławia. W kolejnych fazach zaplanowano realizację budynku kortowego (z kasami, punktem gastronomicznym i szatniami), a także zagospodarowanie terenów zielonych wokół kortów. Koszt budowy pierwszego etapu wyniesie około 5 mln zł.

Planujemy postawienie lekkich, drewnianych, łukowatych konstrukcji. Wybudowanie hali umożliwi korzystanie przez miłośników tenisa ziemnego z kortów tenisowych również w okresie jesienno-zimowym. Wydłuży to zarazem funkcjonalność obiektu do całorocznego
powiedział: prezes WTC Spartan, Dariusz Kowalczyk

Nowa hala zostanie oddana do użytku na kolejny sezon zimowy.

Spółka WCT Spartan przejęła zarządzanie kortami przy ul. Pułtuskiej od 2021 roku, zastępując Krzycki Klub Tenisowy, który był uznawany przez miasto za złego gospodarza i zaniedbywał obiekt. WCT Spartan zarządza również kilkoma innymi obiektami sportowymi w mieście, w tym kortami przy ul. Spiskiej, Lubińskiej i Krajewskiego, halą i pływalnią Orbita, torem wrotkarskim oraz centrum masażu i treningu personalnego przy al. Hallera.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.