Na sprzedaż ponownie wystawiono neobarokowy zabytek we Wrocławiu. Kwota to 32 mln zł
Zabytkowy gmach Poczty Polskiej i Orange przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu ponownie wystawiony zostanie na sprzedaż. Cena wywoławcza to 32 mln zł, a licytacja odbędzie się w grudniu br.
Poczta Polska oraz Orange Polska, działając wspólnie jako współużytkownicy wieczyści, zdecydowały się zbyć zabytkową nieruchomość zlokalizowaną pod adresem ul. Powstańców Śląskich 134-138, na działce o wielkości 8 609 mkw.. Oferta obejmuje również nieruchomość przy ul. Sztabowej 81-83. Licytacja odbędzie się 12 grudnia bieżącego roku w stolicy kraju, a cena wywoławcza została ustalona na kwotę 32 mln zł.
Nie jest to pierwsza próba znalezienia nowego właściciela. Neobarokowa budowla, wzniesiona w drugiej dekadzie XX wieku na potrzeby Cesarskiej Dyrekcji Poczty, czeka na inwestora już od 2018 roku. Dotychczasowe próby zbycia obiektu pozostawały bezowocne. Ostatni raz obiekt został wystawiony na sprzedaż w 2023 roku za kwotę blisko 40 mln zł. Zarówno Orange Polska, jak też Poczta Polska nie posiadają własnych planów inwestycyjnych dla tego miejsca.
Gmach o powierzchni użytkowej wynoszącej 11 661 mkw., jest ważnym elementem krajobrazu Wrocławia i został wpisany do rejestru zabytków w latach dziewięćdziesiątych. Budynek został zaprojektowany w 1912 roku przez radcę budowlanego i architekta Hermanna Robrada. Ukończono go w 1916 roku jako siedzibę Cesarskiej Dyrekcji Poczty.
Poczta Polska oraz Orange Polska, działając wspólnie jako współużytkownicy wieczyści, zdecydowały się zbyć zabytkową nieruchomość zlokalizowaną pod adresem ul. Powstańców Śląskich 134-138, na działce o wielkości 8 609 mkw.. Oferta obejmuje również nieruchomość przy ul. Sztabowej 81-83. Licytacja odbędzie się 12 grudnia bieżącego roku w stolicy kraju, a cena wywoławcza została ustalona na kwotę 32 mln zł.
Gmach o powierzchni użytkowej wynoszącej 11 661 mkw., jest ważnym elementem krajobrazu Wrocławia i został wpisany do rejestru zabytków w latach dziewięćdziesiątych. Budynek został zaprojektowany w 1912 roku przez radcę budowlanego i architekta Hermanna Robrada. Ukończono go w 1916 roku jako siedzibę Cesarskiej Dyrekcji Poczty.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA