Modelowe osiedle mieszkaniowe Nowe Żerniki będzie miało nowoczesny biurowiec


2023.04.06
Autor: Bartosz Motorek
Na wrocławskich Nowych Żernikach rozpoczęła się budowa nowoczesnego biurowca o powierzchni użytkowej wynoszącej niespełna 13 000 mkw.

Na działce przy alei Architektów na Nowych Żernikach powstaje budynek biurowy spółki Investment M. 6-kondygnacyjny biurowiec dostarczy na wrocławski rynek około 12 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Inwestycja oferowała będzie także przestrzeń pod handel i usługi w parterze, a pod budynkiem znajdzie się hala garażowa. Biurowiec na Nowych Żernikach posiadał będzie także niezbędną infrastrukturę dla rowerzystów.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w marcu tego roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Adamietz, natomiast za projekt architektoniczny odpowiada biuro Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia.

Wzorcowe osiedle na Nowych Żernikach we Wrocławiu, znane również jako WuWA2, to projekt mieszkaniowy zlokalizowany na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Bumar-Łabędy. Nazwa "WuWA2" nawiązuje do słynnego osiedla WuWA (Wystawa Werkbundu) z 1929 roku, które odbyło się we Wrocławiu i stało się ważnym wydarzeniem w historii architektury.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.