Kamienica na Wyspie Słodowej we Wrocławiu przejdzie metamorfozę

2018.10.03

Po wieloletnich debatach i konsultacjach, wreszcie poznaliśmy projekt zrewitalizowanej kamienicy na Wyspie Słodowej 7 we Wrocławiu.

Zrewitalizowana i rozbudowana kamienica na Wyspie Słodowej 7 stanie się po zakończeniu inwestycji miejscem z restauracjami, salami konferencyjnymi oraz inkubatorem przedsiębiorczości dla młodych wrocławskich start-upów.

Obecnie wokół kamienicy Wyspa Słodowa 7 trwają prace archeologiczne i rozbiórkowe. Jesienią br., rozpocząć ma się oficjalnie rewitalizacja i rozbudowa kamienicy, w której znajdzie się Concordia Hub.

Parter kamienicy zostanie zagospodarowany pod restauracje i kawiarnie z ogródkami gastronomicznymi. Powyżej zaplanowano przestrzeń pod wydarzenia artystyczne w 150-metrowej sali. Na ostatnim piętrze Concordia Hub dostępny będzie otwarty taras. Inwestycja oferowała będzie również przestrzeń dla biznesu, inkubator przedsiębiorczości, w którym miejsce znajdą młode firmy oraz start-upy.

Budowa inwestycji Concordia Hub zakończy się w listopadzie 2019 roku, a swoja działalność rozpocznie na początku 2020 roku. Inwestorem jest poznańska firma Pro Design. Za projekt architektoniczny odpowiada niezastąpione studio MVRDV z Holandii. W charakterze co-architektów występuje wrocławska pracownia Q2Studio.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.