Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej. Centrum kreatywności i biznesu już gotowe.

2020.04.29

Niszczejąca kamienica na wrocławskiej Wyspie Słodowej przekształciła się w centrum kreatywności i biznesu pod nazwą Concordia Design Wrocław.

Budynek na Wyspie Słodowej przeszedł generalny remont wraz z rozbudową. Jest to drugi, po odrestaurowanej, starej drukarni w centrum Poznania, budynek pod szyldem Concordia Design. Pierwsze firmy wprowadziły się już do swoich nowych biur.

Concordia Design Wrocław łączy w sobie odrestaurowaną XIX-wieczną kamienicę i nowoczesną część przystosowaną do planowanych funkcjonalności. W ramach inwestycji powstała przeszklona przestrzeń gastronomiczna, biura i coworking, a także kompleksowe centrum eventowe. W Concordii będzie można przyjść na obiad czy imprezę z przyjaciółmi. W budynku urządzone będą mogły być również wystawy, konferencje czy warsztaty.

Jednym z pierwszych najemców, który wprowadził się już do wrocławskiej Concordii jest polska firma Boldare, która zajmuje się projektowaniem i rozwojem produktów cyfrowych oraz transformacją cyfrową biznesów. W budynku na Wyspie Słodowej swoje biura ma również firma Ladder Digital, która specjalizuje się w wykorzystaniu marketingu cyfrowego do zwielokrotnienia wzrostu biznesowego swoich klientów.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 46 mln zł, z czego prawie 16 mln zł to dofinansowanie z funduszy europejskich. Projekt Concordia Design Wrocław przygotowała pracownia MVRDV oraz wrocławskie Q2Studio.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Concordia Design Wrocław

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.