Można już korzystać z wyremontowanego dworca w miejscowości Boguszów-Gorce

2021.03.30

Dobiegła końca modernizacja pochodzącego z XIX wieku dworca kolejowego Boguszów-Gorce Zachód. Jest to kolejna inwestycja PKP na Dolnym Śląsku.

Podróżni mogą już korzystać z otwartego dworca kolejowego na stacji Boguszów-Gorce Zachód, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowną modernizację. Wartość inwestycji to około 9,9 mln zł brutto, a jej realizacja jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Zabytkowy dworzec w miejscowości Boguszów-Gorce został zmodernizowany zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. Renowacji została poddana ceglana, a dzięki specjalistycznym badaniom udało się ustalić i odtworzyć dawną kolorystykę tynków, drzwi, okien oraz elementów dachu.

Po wejściu do nowego dworca do dyspozycji pasażerów oddano hol, który pełni funkcję ogrzewanej i klimatyzowanej poczekalni, ogólnodostępne toalety oraz pomieszczenie dla podróżujących z małymi dziećmi, wyposażone m.in. w przewijak. W budynku dworca znalazły się także lokale na wynajem, w których może być prowadzona działalność handlowo-usługowa.

Zmiany doczekało się również otoczenie dworca, gdzie pojawiły się elementy małej architektury (ławki, kosze), wykonano nowe miejsca parkingowe oraz zbudowano wiatę na rowery wyposażoną w stojaki.

Za projekt przebudowy dworca odpwoada An Archi Group, a roboty budowlane przeprowadziło konsorcjum firm: KAL&SK Sp. z o.o., „KAL” Aleksander Kowalski, Usługi Instalacyjno-Budowlane Sławomir Kowalski.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Boguszowianin
  Gość
  2021-03-30 10:21:32
  I tak nie przebije wyglądem i klasą oraz klimatem dworca wschodniego oczywiście za czasów świetności. Oraz dworca głównego przy ulicy dworcowej w Boguszowie. Jest to tylko kolejny wybryk władz miasta w Gorcach. Bo przecież na swoich włościach można coś zrobić na pokaz. A tam gdzie budynki i zabytki potrzebują renowacji to już ciężko o dotacje. Przykre... Komisarz się nie popisał...

 • Kiki
  Gość
  2021-03-30 10:22:24
  No racja.

 • Krakowskie Osiedle
  Gość
  2021-03-30 10:23:48
  Haahahaha niech się Komisarz pochwali w jakim stanie jest most na krakowskim Osiedlu !!! Jak taki odważny.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.