W centrum Lubina ruszyła budowa pierwszego w mieście retail parku


2021.09.22
Autor: Urbanity.pl
Inwestor nowoczesnego parku handlowego Cuprum Park w Lubinie otrzymał pozwolenie na budowę i przystąpił do realizacji projektu.

W ścisłym centrum Lubina, w sąsiedztwie Galerii Cuprum Arena, rozpoczęła się budowa nowoczesnego parku handlowego Cuprum Park, którego miedziana elewacja ma nawiązywać do specyfiki regionu. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę.

Na terenie o powierzchni 43 000 mkw., po hipermarkecie Tesco, zgodnie z harmonogramem rozpoczęła się budowa parku handlowego o powierzchni GLA wynoszącej ponad 11 300 metrów kwadratowych. Cuprum Park będzie kompleksem handlowym dwóch budynków połączonych otwartym pasażem. Zmotoryzowani klienci będą mieli do dyspozycji zewnętrzny parking samochodowy na 400 stanowisk.

Równolegle trwa komercjalizacja parku handlowego. Inwestor podaje, że wiele umów zostało już podpisanych, a kolejne są na finalnym etapie negocjacji. W Cuprum Park w Lubinie otwarte zostaną takie sklepy jak: Media Expert, HalfPrice czy Perfect Optic. Z kolei w miejsce stacji benzynowej Tesco czynna jest już inna stacja paliw sieci Moya.

Data otwarcia parku handlowego Cuprum Park zaplanowana została na drugą połowę 2022 roku. Inwestorem jest spółka MGC Inwest.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.