W Szklarskiej Porębie powstanie pierwszy hotel pod marką voco Resort w Europie


2022.02.03
Autor: Urbanity.pl
W Karkonoszach powstaje nowy hotel z widokiem na Dolinę Szczęścia i własnym browarem hotelowym. Tak wyglądać będzie voco Resort Szklarska Poręba.

IHG Hotels & Resorts oraz Grupa AKME podpisali umowę franczyzową na hotel pod nową marką voco Resort w Szklarskiej Porębie. Hotel będzie częścią większego kompleksu Horizon Hotel & Resort oraz hotelu Holiday Inn Resort, którego otwarcie ma nastąpić w drugiej połowie tego roku.

voco Resort Szklarska Poręba z widokiem na Dolinę Szczęścia zaoferuje 100 pokoi, własny browar hotelowy, ofertę gastronomiczną oraz strefę wellness. Za projekt architektoniczny odpowiada Q2 Studio, natomiast projekt wnętrz to zasługa pracowni Tremend, która jest także inwestorem zastępcznym. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Porr.

Andrzej Szymczyk, Development Director, Poland & Eastern Europe w IHG Hotels & Resorts powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozwijać naszą obecność w górskich kurortach w Polsce z drugim, wyjątkowym hotelem. To pierwsza umowa podpisana na hotel pod marką voco Resort w Europie i nie możemy się doczekać otwarcia kolejnego sztandarowego obiektu wspólnie z naszym partnerem, Grupą AKME. Razem z hotelem Holiday Inn Resort Szklarska Poręba, cały kompleks Horizon Hotel & Resort będzie niewątpliwie doskonałym wyborem dla szerokiej rzeszy osób podróżujących w celach wypoczynkowych”.

Otwarcie voco Resort Szklarska Poręba zaplanowano na 2024 rok.

Komentarze


 • ww
  Gość
  2022-02-03 23:01:05
  Akme idzie ostro

 • mieszkaniec
  Gość
  2022-02-06 21:48:52
  Władze miasta wydają zgodę na kolejna inwestycje.. a może dostają w łapę pod stołem aby wybudować kolejna inwestycje .. wstyddd....

 • max
  Gość
  2022-02-07 11:19:39
  wpisy ludzi nie mających elementarnej wiedzy.

  to nie Miasto wydaje zgody, tylko Starostwo !!!!!!!!

  i tyle w temacie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.