Wydano pozwolenie na budowę Galerii Sudeckiej

2013.01.23

Już niedługo rozpoczną się prace budowlane na terenie przyszłej Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze. Inwestor, Echo Investment, otrzymał właśnie pozwolenie na budowę centrum handlowego.

Galeria położona będzie w dzielnicy Zabobrze, przy al. Jana Pawła II, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Obecnie mieści się tam centrum handlowe Echo. Galeria Sudecka powstanie w wyniku jego znacznej rozbudowy, która została już oficjalnie zatwierdzona.

Choć do tej pory realizacja inwestycji stała pod znakiem zapytania, Galeria Sudecka już dawno rozpoczęła proces komercjalizacji. Podpisano umowy najmu powierzchni handlowo-usługowych z hipermarketem Real, grupą LPP (zarządzającą markami House, Cropp, Mohito, Reserved, Sinsay) oraz kinem Helios.

Od razu po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpoczęto pierwszy etap realizacji inwestycji. Aktualnie prowadzone są prace budowlane związane z modernizacją dotychczas działającego centrum Echo oraz prace przygotowawcze na powierzchni, którą zająć ma hipermarket Real. Budowa kolejnych części Galerii Sudeckiej rozpocznie się w maju, a zakończy wiosną 2014 roku.

Źródło: Echo Investment

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.