W Dzierżoniowie powstaje nowa galeria handlowa


2013.01.22
Autor: Eurobuild
Rozpoczęto prace budowlane nad nową galerią handlową w Dzierżoniowie. Jej inwestorem jest Biuro Inwestycji Kapitałowych. Centrum handlowo-usługowe powstanie w miejscu dawnego dworca PKP i będzie pierwszą tego typu inwestycją w powiecie dzierżoniowskim.

Galeria Dzierżoniów, zaprojektowana przez biuro architektoniczne Bose International oraz pracownię Arkus stanie w samym centrum Dzierżoniowa, na terenie dawnego dworca PKP, na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Prochowej. Łączna powierzchnia handlowa galerii będzie wynosiła 5 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się w niej dwadzieścia punktów handlowo-usługowych. Na jej terenie powstanie parking z miejscami dla 120 samochodów.

Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma Retail Concept, która już podpisała umowy najmu z marketem RTV Euro AGD oraz firmą Martes Sport. Powierzchniami do wynajmu zainteresowanych jest kilkadziesiąt znanych firm, szczególnie dystrybuujących odzież, kosmetyki i artykuły dziecięce. Inwestycja najprawdopodobniej zostanie zrealizowana do końca 2013 roku.

Inne wiadomości o Galeria Dzierżoniów, MTDI Group, ARKUS Biuro Projektowo-Doradcze Marek Gachowski, Retail Concept

Komentarze


 • jack
  Gość
  2022-03-04 10:14:58
  Z wielkich planów pozostało tylko Netto. A dawniej był tam dworzec PKS.

 • plack
  Gość
  2022-04-29 16:33:05
  W końcu budowa ruszyła, firma z Warszawy to kupiła i ma otworzyć galerię na wiosnę 2023.

 • jack
  Gość
  2022-05-02 16:24:31
  Miejmy nadzieję, że termin będzie dotrzymany. A wiadomo już jakie to firmy zainstalują się w owym parku handlowym?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.