XIX - wieczny budynek Sądu Okręgowego w Szczecinie zyska nowe oblicze

2013.05.14

Dyrekcja Sądu Okręgowego w Szczecinie podpisała dziś umowę z firmą Skanska na rozbudowę i przebudowę budynku Sądu Okręgowego przy ul. Kaszubskiej 42. Inwestycja o wartości 6,6 mln zł netto zakończy się w kwietniu 2015 roku.

Początki Sądu Okręgowego w Szczecinie sięgają 1945 roku, gdy Szczecin został przejęty przez polską administrację. Dziś, instytucja, mieszcząca się w neorenesansowym budynku, doczekała się jego rozbudowy.

Dzięki inwestycji całkowita powierzchnia obiektu zwiększy się o ponad 600 m kw. Główny dziedziniec XIX - wiecznego budynku, w którym znajduje się Sąd Okręgowy, zostanie wzbogacony o zadaszone Biuro Obsługi Klienta. Obiekt zyska ponadto czytelnię, pomieszczenia Krajowego Rejestru Karnego, biura podawcze, zaplecze socjalne dla pracowników i kasy.

Dzięki rozbudowie rozplanowany na rzucie prostokąta obiekt z dwoma dziedzińcami wewnętrznymi, zyska nowe oblicze, przy jednoczesnym zachowaniu neorenesansowej estetyki. Elewacja budynku będzie nawiązywać do XIX - wiecznego nurtu architektury.

- Zewnętrzną część budynku wykończymy cegłą klinkierową wielobarwną w kolorze czerwonymi piaskowym, natomiast elewacje dziedzińców wewnętrznych - cegłą klinkierową w kolorze piaskowym


- mówi Maciej Długaszewski, Menadżer Projektu, Skanska.

- Aby umożliwić użytkowe wykorzystanie dziedzińca, usuniemy różnice w jego nawierzchni i zamontujemy nową posadzkę


- dodaje Długaszewski.

Przebudowywany i rozbudowany obiekt zostanie zaopatrzony w system przeciwpożarowy, system monitoringu i dozorowania, system antywłamaniowy oraz antynapadowy. Prace prowadzone przez Skanska przewidują wydzielenie klatek schodowych w budynku jako odrębnych stref pożarowych, wyposażonych w system oddymiania oraz oświetlenie ewakuacyjne.

- Na części poddasza, w pomieszczeniach zajmowanych przez funkcjonariuszy policji zostanie również wydzielona osobna strefa pożarowa


- wyjaśnia Maciej Długaszewski, Menadżer Projektu, Skanska.

Wykonawca odpowiada także za zapewnienie odpowiedniej wentylacji, wymianę i uzupełnienie okien, drzwi oraz za wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodociągowo - kanalizacyjnej i elektrycznej.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.