W Szczecinie powstaje najnowocześniejszy zakład tego typu w Polsce. Oferta pracy dla specjalistów


2021.11.16
Autor: Urbanity.pl
Światowy lider w produkcji sprzętu medycznego buduje swój zakład w Szczecinie, na terenie strefy ekonomicznej Trzebusz.

W 2020 roku doszło do połącznia szczecińskiego Copernicusa z firmą Nemera, która jest światowym liderem w branży urządzeń medycznych. Oferuje produkty i usługi w dziedzinie podawania leków drogą dospojówkową, donosową, wziewną, na skórę, przezskórną i pozajelitową. Uznawana jest za jedną z najcenniejszych innowacyjnych firm w polskim sektorze zdrowia.

W szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz przy ulicy Tytanowej 3 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki Nemera, która będzie najnowocześniejszym zakładem tego typu w Polsce. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Prime Construction.

Nowy zakład Nemera budowany jest na terenie o powierzchni 5 ha., a jego najważniejszą częścią będzie tzw. clean room o powierzchni aż 3400 m2. Będzie to specjalne, sterylne pomieszczenie, do którego będą miały dostęp tylko uprawnione osoby, wyłącznie przez śluzy powietrzne. W miejscu tym odbywał się będzie końcowy montaż urządzeń do podawania leków. W nowym zakładzie będzie również szeroko rozbudowany dział badań i rozwoju (research & development) czyli tzw. ‘mózg’ zakładu, w którym tworzone będą nowe projekty. Powstanie również narzędziownia, w której firma będzie produkowała formy do wykonywania wszystkich niezbędnych części z tworzyw sztucznych, które potem będą łączone w clean roomie.

Obecnie Nemera Szczecin zatrudnia 120 pracowników, jednak w związku z dynamicznym rozwojem firmy, już w 2025 roku w nowym zakładzie ma pracować około 350 osób. Aktualnie firma szuka specjalistów z dziedzin: mechanika, mechatronika, automatyka, a także technologie tworzyw sztucznych. Jest także praca dla specjalistów od jakości, kierowników projektów (project management) i dla projektantów maszyn oraz urządzeń.

Inwestycja w Szczecinie będzie gotowa jesienią przyszłego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.