W przyszłym roku gotowy nowy most w Szczecinie za prawie 300 mln zł

2022.05.13

na rzece Regalica w Szczecinie powstaje nowy most kolejowy, który firma Budimex realizuje od kilku miesięcy. Widoczne są już pierwsze elementy konstrukcyjne nowej przeprawy.

Na zlecenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie i PKP PLK powstaje nowa przeprawa na rzece Regalica w Szczecinie. Głównym celem inwestycji jest zwiększenie swobody żeglugi śródlądowej przy zapewnieniu ciągłości ruchu kolejowego w ciągu linii kolejowej nr 273.

Nowy most kolejowy w Szczecinie składać się będzie z dwóch stalowych, trójprzęsłowych konstrukcji kratownicowych, dla każdego z torów z osobna, posadowionych na wspólnych przyczółkach i filarach. Konstrukcja mostu zostanie wyniesiona 6,2 m powyżej poziomu wysokiej wody. W ramach inwestycji powstanie około 12 km nowych torów i 25 nowych rozjazdów.

Dodatkowo wybudowany zostanie nowy, dwukrawędziowy peron na stacji Szczecin Podjuchy, o długości 400 m wraz z nowym budynkiem nastawni. W bezpośrednim sąsiedztwie mostu zostanie wykonany nowy wiadukt kolejowy nad ul. Szklaną.

Nowy most, którego budowa pochłonie 282 mln zł netto ma być gotowy w grudniu 2023 roku. To jedno z najważniejszych zadań infrastrukturalnych realizowanych przez Wody Polskie w kraju.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.