Szczecin: Wiecha na budynkach Bramy Portowej


2012.02.22
Autor: mat.pras
W dniu 22 lutego br. na budynkach Bramy Portowej, nowo budowanym kompleksie biznesowym w centrum Szczecina, zawieszono symboliczną wiechę. Tym samym, po 15 miesiącach prowadzenia prac budowlanych, zakończono realizację stanu surowego obiektów. Inwestor projektu SwedeCenter z grupy Inter IKEA z zadowoleniem potwierdza terminową realizację inwestycji. Ten nowoczesny kompleks już za kilka miesięcy przyjmie pierwszych najemców.

Tylko dzięki sprawnej współpracy pomiędzy władzami Miasta, inwestorem i generalnym wykonawcą, budowa Bramy Portowej przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem - podkreśla Roger Andersson - Country Manager spółki SwedeCenter. Realizacja tego typu inwestycji w samym sercu miasta zawsze wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Mam nadzieję, że już wkrótce zostaną one zrekompensowane, oferując Szczecinianom przyjazne środowisko pracy - dodaje.

Brama Portowa, której deweloperem jest SwedeCenter, to inwestycja składająca się z dwóch budynków biurowo-usługowych ? Brama Portowa I i Brama Portowa II. Pierwszy z nich będzie mieć 6 kondygnacji i łączną powierzchnię ponad 4,500 mkw. (z czego 4,000 mkw. powierzchni biurowej i 580 mkw. handlowo-usługowej). W biurowcu znajdą się 22 dedykowane miejsca postojowe na parkingu podziemnym. Drugi budynek składać się będzie z 7 kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 8,000 mkw. (6,800 mkw. powierzchni biurowej i 1,400 mkw. handlowo - usługowej) z 36 miejscami przeznaczonymi dla samochodów.

Inwestycja jest realizowana z myślą o zrównoważonym budownictwie oraz zgodnie z wymogami certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).

Zakończenie prac budowlanych jest zaplanowane na 3 kwartał 2012 roku. Już teraz wiadomo, że wśród przyszłych najemców Bramy Portowej znajdzie się firma Starbucks, która planuje otwarcie swojej drugiej kawiarni w Szczecinie.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.