Szczecin: W sąsiedztwie centrum handlowego Ster powstanie duża galeria handlowa


2022.07.22
Autor: Iwona Maślak
Niezabudowana działka w Szczecinie o powierzchni ok. 8 ha, zlokalizowana w sąsiedztwie centrum handlowego Ster wkrótce zostanie zabudowana. Mayland Real Estate przygotowuje się do budowy dużej galerii handlowej.

Pierwotnie, w 2009 roku Mayland Real Estate planował przy ulicy Spółdzielców budowę galerii handlowej pod nazwą Aleja Słońca o powierzchni 35 000 metrów kwadratowych, na której znaleźć się miało 130 sklepów, kino i parking samochodowy. Ostatecznie do realizacji tego projektu nie doszło. W 2016 roku pojawił się pomysł rozbudowy istniejącego CH Ster, który także nie wypalił.

W maju br., Mayland Real Estate wystąpił z wnioskiem administracyjnym dla budowy kompleksu handlowo-usługowego ma niezagospodarowanej nieruchomości o powierzchni około 8 ha. Inwestor nie chce ujawniać więcej szczegółów na tym etapie inwestycji, jednak wiadomo, że wybudowany zostanie samodzielny obiekt, a nie rozbudowane CH Ster. Według wstępnych planów zamieszczonych na stronie firmy Mayland miałby zostać wybudowany parterowy retail park na około 10 sklepów oraz naziemny parking samochodowy.


Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.