Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Szczecinie będzie mieć nową siedzibę

2012.06.14

Wkrótce na rynku szczecińskim ruszy nowa inwestycja o wartości 12,3 mln zł brutto. Skanska przebuduje Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Projekt ten zrealizujemy w ciągu roku. Termin zakończenia prac przewidziany jest na maj 2013 roku - mówi Waldemar Łagódka, Menadżer Projektu, Skanska.

W miejscu planowanych prac znajduje się obecnie czterokondygnacyjny budynek z 1929 roku. Po wojnie był on wykorzystywany przez zakłady Przemysłu Włókienniczego DANA. Jego powierzchnia całkowita wynosi prawie 5 tys. m kw. Zostanie on rozbudowany w obrębie obszaru wyznaczonego przez dwie istniejące oficyny, a jego wysokość nie ulegnie zmianie. Będzie przeznaczony dla przedsiębiorstw, które powstają w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Wszystkie kondygnacje będą użytkowe, z dominującą funkcją biurową. Oprócz pomieszczeń biurowych w budynku znajdą się dwie sale konferencyjne, bufet z kawiarnią, dwie ogólnodostępne czytelnie i księgarnia. W ramach przebudowy wykonane zostanie również atrium w konstrukcji stalowej, osłonięte szkłem strukturalnym. Przyjęte rozwiązania pozwolą zachować historyczny charakter budynku.

Źródło: mat.pras/Urbanity

Komentarze


 • xxx
  Gość
  2012-06-14 14:10:05
  Zakłady Przemysłu Odzieżowego "DANA" - trochę szacunku dla historii szczecińskiego przemysłu proszę.

 • gryfita
  Użytkownik
  2012-06-30 18:07:04
  Beznadziejny projekt bo nie uwzględnia odbudowy pierzei ulicy Jagiellońskiej. Tak będzie jak jest, tzn. tuż za rogiem al.Piastów i Jagiellońskiej, robi się dziura. Kto to zatwierdził?

 • cc
  Gość
  2012-07-12 18:21:37
  tam pierzei nigdy nie było wiec nie mów że nie uwzględnia jej odbudowy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.