Ośmiu wykonawców chce zbudować nową siedzibę Filharmonii Szczecińskiej

2010.05.24

Spośród nich komisja wybierze siedem ofert, które przejdą do następnego etapu. Ta, która zaproponuje najniższą cenę wybuduje obiekt.

- Wybudowanie filharmonii pozwoli między innymi na organizowanie w Szczecinie koncertów na wysokim europejskim poziomie, uatrakcyjnienie oferty kulturalnej i podniesienie jakości życia kulturalnego w mieście - podkreśla Dariusz Wołoszczuk z urzędu miasta.

W Szczecinie powstanie pięciokondygnacyjny budynek przy ul. Małopolskiej z dwupoziomowym parkingiem podziemnym.

Będą w nim organizowane koncerty muzyki symfonicznej i organowej. Główne pomieszczenia to dwie sale koncertowe. Duża będzie miała maksymalną pojemność 953. osób a w mała - 192 osoby.

W dużej sali koncertowej będą się odbywały przede wszystkim koncerty muzyki symfonicznej i muzyki organowej. Widownia będzie składać się z estrady, widowni głównej oraz widowni na balkonie frontalnym, balkonach bocznych i balkonie za sceną.

W przestrzeni estrady przewidziane jest miejsce dla 120-osobowej orkiestry i 110- osobowego chóru. Na ścianie za estradą usytuowane będą organy. W małej sali będą się odbywały koncerty muzyki kameralnej oraz koncerty wokalne. Przewidziana ilość miejsc dla orkiestry w malej sali wynosi 30 osób.

Główne wejście do budynku zlokalizowane będzie od strony ulicy Małopolskiej i prowadzić będzie do holu wejściowego o wysokości trzech kondygnacji. Budynek dysponować będzie dwoma poziomami podziemnego parkingu na 157 miejsc z wjazdem od ulicy Małopolskiej.

Autorem projektu gmachu filharmonii jest ESTUDIO BAROZZI VEIGA S.L. BARCELONA.

Wybrany w przetargu wykonawca od chwili przekazania placu budowy będzie miał 26 miesięcy na wybudowanie gmachu.

Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego prawie 45 mln zł. Planowana wartość inwestycji to ok. 130 mln zł.
Źródło: mmszczecin.pl

Inne wiadomości o Filharmonia Szczecińska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.