Stargard Szczeciński: Powstanie nowoczesne centrum komunikacyjne

2007.12.20

Do 2012 r. powstanie tam nowoczesne centrum komunikacyjne Hetman, z 22-piętrowym biurowcem i zagłębiem hotelowym. Ma ono zgromadzić w jednym miejscu wszystkich działających na terenie Stargardu przewoźników: PKP, PKS, firmy prywatne i komunikację miejską - pisze Gazeta Wyborcza.

Stargardzcy radni przyjęli koncepcję stworzenia centrum jednogłośnie. Jest to jednak dopiero analiza, ostateczny wygląd zależy od zapotrzebowania inwestorów.

Podróżni będą mieli do dyspozycji wielofunkcyjne centrum handlowo-usługowe zlokalizowane nad peronami. Z jednej strony dworca powstanie biurowiec. Wstępnie założono, że będzie miał 22 piętra, ale o tym, ile będzie ich ostatecznie, zdecydują potrzeby inwestorów i konsultacje z konserwatorem zabytków. Z drugiej strony dworca planowane jest centrum hotelowe.

Istniejący budynek dworca zostanie rozebrany. Zachowa się wieża ciśnień, w której może powstać pub z tarasem widokowym. M.in. przebudowane zostaną także sąsiadujące z dworcem skrzyżowania, wiadukt nad ul. Wyszyńskiego. W części podziemnej i na terenach przyległych powstaną nowe parkingi.

90 proc. kosztów budowy centrum ma pokryć prywatny inwestor.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.